Росія не хоче давати кредити Україні і Білорусі
Росія не буде давати кредити Білорусі і Україні на двосторонній основі.
Про це заявив у Стамбулі віце-прем'єр-міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, відповідаючи на питання журналістів, чи перерахує Росія Білорусі останній транш на 500 млн. доларів у рамках стабілізаційного кредиту на 2 млрд. доларів, повідомляє агентство "Интерфакс".
"На двосторонній основі не надамо", - сказав він.
Проте Кудрін дав зрозуміти, що надання кредиту можливо в рамках антикризового фонду ЄврАзЕС.
Фонд почне роботу після ратифікації договору про створення всіма країнами-учасниками, в тому числі Білоруссю, відзначив він.
Раніше глава Мінфіну ставив питання про надання траншу на 500 млн. доларів у залежність від економічної політики Мінська.
Відповідаючи на питання про проведення економічних реформ у Білорусі, Кудрін відзначив, що задоволений діями білоруського уряду в цій частині.
"На 90% вони виконують програму реформ, розроблену спільно з МВФ", - сказав він.
Віце-прем'єр висловив надію на те, що реформи приведуть до результатів, але не став коментувати питання про платоспроможність Білорусі.
Він також повідомив, що Росія уважно спостерігає за виконанням програми МВФ Україною і підтримує надання кредиту цій країні з боку фонду.
"Ми як члени МВФ підтримуємо виділення кредиту Україні, але на двосторонній основі ми не плануємо (кредитувати)", - сказав глава російського Мінфіну.
Оскільки Україна не є членом ЄврАзЕС, то вона не може претендувати на кредити антикризового фонду цієї організації, відзначив Кудрін. Як повідомлялося, Україна в лютому 2009 року попросила у Росії кредит на 5 млрд. доларів.
Восени 2008 року МВФ прийняв рішення про виділення Україні кредиту stand-by у розмірі близько 17 млрд. доларів.
За минулий час Україна вже отримала три транші на загальну суму майже 11 млрд. доларів. Отримання четвертого траншу в розмірі 3,8 млрд. доларів заплановано на листопад.