У Тимошенко відклали пенсійну реформу ще на 5 років
Кабінет міністрів передбачає завершити підготовку до впровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи та здійснити поетапне її впровадження в 2014-2017 роках.
Відповідний план міститься в Концепції подальшого проведення пенсійної реформи, яка затверджена розпорядженням Кабінету міністрів №1224 від 14 жовтня, оприлюдненій на урядовому веб-сайті.
Цим же розпорядженням уряд Юлії Тимошенко скасував розпорядження уряду Юрія Єханурова від 15 грудня 2005 року "Про схвалення Стратегії розвитку пенсійної системи", яка передбачала впровадження накопичувальної системи пенсійного страхування в 2006-2009 роках.
Згідно з даними уряду, наведеними у Концепції, чисельність платників внесків на пенсійне страхування становить сьогодні 15,2 млн. осіб, тоді як чисельність пенсіонерів - 13,8 млн. осіб. При цьому частка пенсійних витрат перевищує 15% ВВП.
Як відомо, в Україні наразі впроваджена тільки система недержавного пенсійного забезпечення, проте її масштаб дуже незначний: менш 0,5 млн. осіб є її учасниками, а загальна вартість активів недержавних пенсійних фондів на 1 липня 2009 року становила 732,2 млн. гривень.
За оцінками президента Віктора Ющенка, в результаті неправильної бюджетної політики та відсутність пенсійної реформи дефіцит Пенсійного фонду країни за підсумками 2009 року досягне 25 млрд. гривень без урахування списання 5 млрд. гривень боргів, які в попередньому році не повернув ПФ.
Як вважає глава держави, продовження такої політики в 2010 році призведе до зростання дефіциту ПФ до понад 30 млрд. гривень, або 12%.