Антимонопольний комітет перевірить діяльність "Воля-кабель"
Антимонопольний комітет вирішив розібратися з діяльністю найбільшого столичного оператора кабельного телебачення - компанією "Воля-кабель".
Це пов'язано з ознаками монополії у діяльності провайдера і скаргами абонентів з приводу примусового переходу на цифровий формат і відключення ефірного мовлення, повідомляють "Экономические известия" .
Олександра Мельниченко, в.о. голови АМКУ, насамперед цікавлять питання: чому Нацрада телерадіомовлення дозволила "Волі" здійснити перехід на цифру до 1 лютого 2009 року; на якій підставі оператор відключає послугу аналогового сигналу і як він потурбувався про соціально незахищені верстви населення.
"Чіткі відповіді дуже важливі з огляду на ознаки монопольного становища компанії на столичному ринку", - відзначив Мельниченко.
Нагадаємо, що перехід на цифру викликав бурхливу реакцію як громадськості (особливо представників масиву "Троєщина"), так і державних органів (Нацрада робила операторові попередження й навіть погрожувала подати до суду позов з вимогою анулювати його ліцензію).
Однак відповідно до затвердженого самою ж Нацрадою графіка, до кінця року "Воля" повністю перейде на цифровий сигнал.
Гендиректор ЗАТ "Воля-кабель" Андрій Метельський виправдовує дії компанії бажанням самих абонентів отримувати більш якісний сигнал та особисто вибирати потрібні їм канали.
"Сьогодні 80% абонентів незадоволені якістю аналогового сигналу, 88% - кількістю програм, а 89% респондентів бажають отримувати за свої гроші додаткові послуги", - відзначає він.
Разом з тим президент компанії "Воля" Сергій Бойко попереджає про неминучість переходу до цифрового мовлення до 2015 року й необхідність впровадження нових технологій у найкоротший термін.
Крім того абоненти навряд чи погодяться платити за два стандарти телебачення", - пояснює Бойко. Він також підкреслює, що вартість універсальної послуги їхньої компанії навіть у цифрі залишиться до кінця року нижчою за собівартість такого ж пакета в інших операторів (25 грн. і 32 грн. відповідно).