Уряд схвалив стратегію розвитку прикордонної інфраструктури з ЄС та Молдовою: що передбачає
Кабінет міністрів схвалив розроблену Міністерством розвитку громад та територій Стратегію розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури з країнами Європейського Союзу та Республікою Молдова до 2030 року.
Про це повідомила пресслужба Мінрозвитку.
Йдеться про автомобільні та залізничні пункти пропуску з країнами-членами Євросоюзу та Молдовою.
Зазначається, що документ передбачає реконструкцію 29 пунктів пропуску та будівництво 17 нових, а також модернізацію залізничної інфраструктури, включаючи реконструкцію колій, мультимодальних терміналів та електрифікацію.
Серед основних цілей Стратегії – збільшення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури, запровадження спільного митного та прикордонного контролю з сусідніми країнами, цифровізація перетину кордону та створення мережі зон очікування.
Документом передбачається підписання угод про спільний контроль з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, а також запровадження механізмів прогнозування піків товаротранспортних і пасажирських потоків.
Нагадаємо:
Молдова отримала можливість збільшити квоту на імпорт електроенергії з ЄС на тлі можливого дефіциту, що виникне у разі зупинки постачань російського газу у Придністров'я.