Голова Центробанку Росії попередила про сплеск інфляції у РФ

Через підвищення тарифів і податку на додану вартість на початку 2026 року російська економіка переживе прискорення інфляції.
Про це попередила глава Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна на пресконференції в п'ятницю, передає The Moscow Times.
За словами Набіулліної, цього року темпи зростання цін в Росії сповільнилися до 5-річного мінімуму — нижче 6%.
Але "підвищення ПДВ може істотно вплинути на ціни в найближчі місяці", сказала вона.
"Окремі компанії почали коригувати ціни з урахуванням цього вже в грудні, але основний вплив ще попереду", — попередила Набіулліна, додавши, що зниження ключової ставки не буде проходити "в режимі автопілота".
Нагадаємо:
У п'ятницю Центробанк вп'яте цього року знизив ставку — з 16,5% до 16%. Однак, за словами Набіулліної, розглядався і сценарій її збереження на колишньому рівні. Крім ПДВ, ЦБ РФ бачить ризики інфляції з боку цін на нафту, які для російських сортів впали нижче $40 за барель. Це "може мати проінфляційні ефекти через динаміку курсу рубля", попередив регулятор.