Built-to-suit від Alterra Group: як ця послуга допомагає українському бізнесу відновлювати роботу
Щоб тримати економічний фронт, чимало українських компаній релокувалися на Захід України. Виникла гостра необхідність у якісних складських і виробничих площах: як наявних, так і з можливістю побудови "під ключ" - тобто Built-to-suit.
Саме таку послугу, яка допомагає підприємствам будувати об’єкти під індивідуальні потреби, надає девелопер Alterra Group.
Built-to-suit - індивідуальні та максимально ефективні рішення для виробничих або складських об’єктів
"Найефективнішим шляхом для роботи будь-якого підприємства є побудова зручних бізнес-процесів", – говорить директор з продажів девелоперської компанії Alterra Group Геннадій Гриненко.
- Якщо процеси налагоджені, їх потрібно правильно "запакувати" в об’єкт, аби бізнес отримав на 100% робочий хаб, в якому за найменший проміжок часу можна зробити найбільшу кількість операцій. Послуга Built-to-suit повністю виправдовує такі очікування клієнтів, оскільки враховує саме індивідуальні потреби бізнесу".
Built-to-suit включає в себе весь процес створення проєкту від пошуку локації до введення в експлуатацію та налаштування подальшого технічного обслуговування.
Замовником такої послуги в Alterra Group став найбільший в Україні дистриб'ютор автокомпонентів "Омега", який відкрив новий розподільчий центр площею 16 тисяч квадратних метрів у логістичному центрі PORT у Львові.
Розподільчий центр "Омега" - вихід компанії на якісно новий рівень обслуговування у західних регіонах України
"Створення нового розподільчого центру у Львові є реалізацією наших довоєнних стратегічних цілей щодо збільшення доступного асортименту, зменшення витрат часу на доставку товару та вихід на якісно новий рівень обслуговування у західних регіонах України, - говорить директор Департаменту управління нерухомістю компанії "Омега" Євгенія Пригода.
– Також важливо, що товар з Європи від основних постачальників, через наш консолідаційний центр у Гельмі, швидко потрапляє на склади, а отже, буде оперативно доступний клієнтам з усіх куточків України за сервісом "сьогодні-на-сьогодні".
Багатьом підприємствам зручно будувати "логістичне плече" саме у Львові, який розташований у 80 км від кордону з Польщею. Створювати подібні хаби - це бізнес-потреба компаній, які приймають продукцію з Європи до власних розподільчих центрів, в яких її зберігають, обробляють і надалі транспортують всією Україною.
"У Львові нам вдалося знайти дуже зручну локацію для розташування складу. Прийняттю рішення про його будівництво в межах логістичного центру PORT передувало багато проєктної роботи, аналізу та моделювання, – розповідає Євгенія Пригода.
– Найвагоміша перевага послуги Built-to-suit від Alterra Group, яку ми обрали – це те, що під готові бізнес-процеси нам почали проєктувати склад, а не навпаки, з урахуванням усіх нюансів, на які витрачали багато часу та зусиль вже постфактум на наших інших об’єктах".
"Наша співпраця з компанією "Омега" розпочалася у вересні 2021 року з проєктування складу, а вже за кілька місяців стартував монтаж каркаса, – пригадує Геннадій Гриненко.
– Коли почалась повномасштабна війна каркас будівлі був ще не закінчений. Залізобетонні конструкції виготовляли у Києві, тому у перші дні війни ми вивозили їх самостійно до Львова аби продовжувати будівництво.
Таких викликів було чимало, але, вважаю, що з задачею ми справилися на відмінно. Це стосується як бюджету, так і термінів, які ми обіцяли нашому замовнику".
Built-to-suit - це про співпрацю та ефективні рішення
Спільним рішенням Alterra Group і "Омеги" у будівництві львівського складу стало покращення освітлення, де з першою по десяту вісь додали три яруси вікон.
Таким чином, кожен поверх платформ отримав природнє освітлення у денний час доби, що дає змогу заощаджувати електроенергію і "страхувати" ризик настання блекауту внаслідок ворожих обстрілів енергетичної інфраструктури.
Також у будівництві нового приміщення компанія змогла використати новітні технології та матеріали, чого не мали змоги зробити під час будівництва розподільчих центрів у Києві та Харкові.
Розподільчий хаб "Омеги" в логістичному центрі PORT складається з кількох секторів: класичного палетного приміщення, зони мезонінного зберігання для дрібно комірної продукції, зони зберігання легкозаймистих речовин та великої площі побутових та офісних приміщень.
Офіси розташовані на трьох поверхах та вбудовані по середині будівлі для забезпечення зручного та швидкого доступу у будь-яку зону складу.
"І послуга Built-to-suit, і співробітництво з девелопером повністю виправдали наші очікування на всіх етапах співпраці. Компанія Alterra Group виконала проєкт, який повністю відповідає нашим потребам.
Дуже вдячні, що партнери звернули увагу на необхідність побудови бомбосховища для складу, що наразі є важливим елементом будь-якого приміщення. Це дозволить гарантувати безпеку наших співробітників та клієнтів", - констатує Євгенія Пригода.
Індивідуальний підхід компанії Alterra Group дає можливість клієнту отримати власний бізнес-об’єкт за 9-12 місяців
Ключові етапи співпраці у Built-to-suit це знайомство з клієнтом, оцінка доцільності реалізації проєкту, проєктування та будівництво і передача в експлуатацію.
Спільно з замовником інженери та технічна команда занурюються у всі операційні процеси, визначають потенційно ризикові місця, а також ті вдосконалення, які необхідно виконати.
У Alterra Group запевняють, що для проєктів Built-to-Suit будівництво площ до 20 тисяч квадратних метрів триває півроку. Передінвестиційний етап, включно з пошуком земельної ділянки, отриманням права власності, дозволів на проведення будівельних робіт, може зайняти від трьох до семи місяців, залежно від конкретного проєкту.
В підсумку, готовий об’єкт під індивідуальні потреби замовник отримує менше ніж за рік. Важливу роль у прийнятті рішення будівництва об’єкта під свій бізнес, звичайно, мають терміни бізнес-планування компанії та її ресурси.
Досвід Alterra Group засвідчує: компанії, які будують бізнес на ефективності операційних процесів, обирають побудову об’єктів з нуля і під свої потреби.