"3-2-1" — з цього правила починається перший бекап даних у кожному бізнесі
Одним з найважливіших активів компанії є її інформація.
Чи то база клієнтів, чи технічна документація, чи створені додатки або ж детально описана і налагоджена логістика. Проте через апаратний збій, завантажений і запущений вірус або іншу неприємну несподіванку це все можна втратити. Аби цього уникнути варто створювати бекапи. Тобто зберігати 3 копії інформації на 2 типах носіїв, з яких щонайменше 1 - має бути в окремому місці.
Проте в UCloud ми користуємось покращеною схемою — 3-2-1-1-0. Ми рекомендуємо організувати три копії критично важливої інформації, дві з яких розмістити, наприклад, у власному дата-центрі на різних носіях, де один з них не буде підключений до мережі. А третю копію відправити у хмару. Остання частина правила, "0", означає, що під час перевірки інформації з бекапу не повинно виникати помилок.
Часто наші клієнти розміщують одну копію у власному дата-центрі, ще одну — в ЦОД у Києві, а іншу — в одному з ЦОД Варшави чи у Франкфурті. Затримка обміну даними між київським і варшавським ЦОД тільки 14 мілісекунд, зі Львова ж затримка зменшується до 7,5 мілісекунд. Як один з найбільших українських хмарних операторів, ми подбали про те, аби надати можливість нашим українським клієнтам зберігати дані у безпеці незважаючи ні на що.
Для цього спільно з партнерами до повномасштабного вторгнення реалізували пряме з’єднання Варшавських та Київського ЦОД. У Польщі ми розмістили обладнання UCloud у трьох дата-центрах. А з’єднання між ними каналом 100G дає ще більше можливостей для резервування інфраструктури.
Зберігання копій цінної для вашої компанії інформації в європейських дата-центрах стане вашою перевагою.
Зокрема тому, що:
- Швидке аварійне відновлення. Резервна копія, розміщена в європейському ЦОД, може допомогти мінімізувати вплив збою на діяльність компанії та забезпечує доступ до даних. Зберігаючи їхню копію, ви можете швидко відновити роботу бізнесу, якщо щось піде не так.
- Відповідність законодавству. Український бізнес все частіше експортує власні послуги чи товари. Тож точно отримує інформацію про ім’я, прізвище клієнта, його номер телефону, а можливо й адресу.
- Швидкість передачі даних. Ще одна перевага використання європейських центрів обробки даних — це можливість скористатися розвиненою інфраструктурою регіону та високошвидкісними мережами. Це особливо важливо для компаній, в яких від цього залежить логістика. Формування, отримання та погодження накладних, наприклад, у логістичному центрі не може зупинятися ні на хвилину. Адже затримка на якомусь з етапів потягне за собою затримку під час відвантаження і вплине на своєчасність доставки продуктів у магазини.
- Економія і безпека. Існує міф, що використання хмар — це дорого. Проте послуги хмарного провайдера для малого чи середнього бізнесу значно дешевше ніж утримання повноцінного ІТ-відділу і серверної. А ще UCloud щоденно працює з різними типами бізнесу. Тож ми точно можемо підібрати оптимальний варіант використання хмари зважаючи на потреби і ті виклики, які перед вами стоять.
Клієнти, які замовляють послугу бекапування, зазвичай розміщують основну копію інформації в нашому хмарному ЦОД у Києві. Далі ми щоночі робимо бекап на один з дата-центрів у Варшаві, де інформація зберігається впродовж 1-2 тижнів. А пізніше розміщуємо додаткову копію в ЦОД у Франкфурті, де вона залишатиметься від місяця до півроку. Її ми жартівливо називаємо "копія останньої надії".
Протягом 11 років ми допомагаємо бізнесам зберігати, резервувати та користуватися сучасними сервісами, які розміщені на серверах у хмарі. Нам довіряють як великі бізнеси, так і малі. Для останніх ми створили послугу підключення у хмару під ключ, адже утримувати власну серверну чи системного адміністратора може бути нерентабельно.
Тож варто пам’ятати — у сучасному світі втрата даних може трапитися у будь-який момент. Тому бекап один з тих способів, який дозволить швидко відновити роботу вашого бізнесу.