Нові кампуси UNIT.City від "Ковальська". Естетика, інновації та енергоефективність під час війни
"Ковальська" вводить в експлуатацію нові кампуси Unit.City. В04 та В06 мають паркінги з функцією укриття, систему розпізнавання обличчя та енергоефективні вікна
Війна стала складним випробуванням для українського бізнесу: багато підприємців були вимушені переорієнтувати виробництво або перевезти команду в безпечне місце. Але є й такі компанії, хто навчився працювати в нових умовах та зміг довести свої проєкти до фінальної точки.
Незважаючи на виклики, компанія зуміла завершити будівництво двох кампусів UNIT.City – B04 та В06. Скоро в нові офіси заселяться перші резиденти.
ЕП поговорила з командою "Ковальської" та дізналася, з якими складнощами компанія зіткнулася під час війни, коли кампуси B04 та В06 будуть введені в експлуатацію та які технологічні рішення зроблять перебування резидентів в офісах комфортним та безпечним.
Початок: інноваційні ідеї та швидкі рішення
В04 виріс до неба на 7 поверхів, а В06 – на 9 поверхів. Кожна з будівель має підземний паркінг та загальну площу близько 20 тис. кв. м.
В04 та В06 – це офіси бізнес-класу. Новий проєкт став повною трансформацією для компанії, адже це перша комерційна нерухомість, яку було вирішено будувати з нуля.
Старт відбувся восени 2020 року. Тоді "Ковальська" підписала меморандум з UNIT.City на реалізацію нових кампусів. Конкурс для вибору архітектурного бюро провели взимку.
"Незважаючи на те, що був розроблений загальний концептуальний майстер-план території, міжнародний архітектурний конкурс був оголошений і його виграла студія APA Wojciechowski", – зазначає виконавча директорка "Ковальської" Ольга Пилипенко.
Спочатку розробили з поляками ескізний проєкт. А коли почався ковід, робота над безпосередньо проєктуванням перейшла в режим онлайн на три офіси – Київ, Львів, Варшава. За 6,5 місяців були завершені проєкт та робоча документація.
Що цікаво, кампуси В04 та В06 стали першим проєктом, який "Ковальська" реалізовувала в 3D. Для цього застосували технології ВІМ проєктування. Раніше в компанії такого досвіду не було.
"В проєкті була побудована повна цифрова копія будівлі з детальним розташуванням всіх інженерних комунікацій. Це дозволяє максимально ефективно управляти проєктом будівництва в рамках строків та собівартості. І це мінімізує помилки при будівництві фактично до нуля", – говорить Ольга Пилипенко.
Влітку 2020 року "Ковальська" почала працювати на будівельних майданчиках. Планувалось завершити проєкт через 1,5 роки – в березні-2022. Але розпочалася війна.
"На той момент кампуси були готові на 80-85%. Спочатку було незрозуміло, як продовжувати роботу під час війни. Але згодом у Київській області ситуація стабілізувалася, тому в травні повернули підрядників та відновили роботи. Тобто через війну прийшлося відкласти термін завершення проєкту на 5-6 місяців", – говорить СЕО "Ковальської" Сергій Пилипенко.
За його словами, всі роботи вже майже завершені: В06 буде введено наприкінці жовтня, В04 – в листопаді.
Зараз "Ковальська" проводить сертифікацію кампусів за стандартами Leed Gold. Таке визнання отримати вкрай складно, адже треба довести, що В04 та В06 побудовані з використанням відповідних енергоефективних матеріалів та технологій.
"Будівлі отримали клас А, згідно до норм енергоефективності. Використання нових технологій та сучасних матеріалів дозволить витрачати на 25% менше енергії та води під час експлуатації кампусів. Такі показники дуже важливі для міжнародних компаній, які захочуть орендувати офіси або купувати ці об’єкти. Адже великий бізнес завжди турбується про своїх співробітників. Тому важливо отримати сертифікацію Leed Gold, що офіційно підтвердити високий рівень енергоефективності на міжнародному рівні", – зазначає керівник напрямку "Ковальська Нерухомість" Ігор Суботенко.
Особливості кампусів: інфраструктура та технології
Площа поверху дорівнює 1600 м. При цьому кожен поверх спроєктовано з кроком колон 8,1 м. Таке рішення дозволяє зробити простір максимально відкритим.
"На кожному поверсі резиденти отримують величезний гнучкий open space. Його можна переплановувати будь-яким чином – ділити на кімнати або взагалі лишити цілий поверх без стін. Ніяких обмежень", – розповідає Сергій Пилипенко.
Особливу увагу приділили системі подачі повітря. Згідно з розрахунками на кожному поверсі в кампусах зможуть перебувати одночасно до 300 людей. При цьому система має можливість подавати зволожене повітря в автоматичному режимі.
"В кампусах вирішили питання з опаленням та кондиціюванням за допомогою мультизональної системи VRV від компанії LG. Це допомагає регулювати параметри мікроклімату кожного приміщення окремо з високою точністю. Тобто, повітря подається централізовано на цілий поверх, але його можна прогріти за допомогою VRV до потрібного рівня в кожній зоні окремо. Таким чином, реально зробити більш комфортне середовище для людей, що знаходяться в середині", – пояснює Ігор Суботенко.
В кампусах встановлені енергоефективні вікна – склопакети з мультифункціональним склом Guardian. Вони складаються з загартованого скла, скла із термозміцненням та триплексованого скла. Ця формула є безпечною для людей.
"Енергоефективні вікна пропускають 35% світла. Вони дозволяють вирішити проблеми з температурою будь-якого сезону, оскільки взимку можна зберегти тепло, а влітку – захиститися від сонця та перегріву", – акцентує Суботенко.
Вікна в кампусі В06 можуть автоматично відкриватися та закриватися. Даним функціоналом керує розумна система. Наприклад, якщо вітер збільшується, система сама приймає рішення закрити вікна.
Зовнішнє освітлення в В04 та В06 – окрема тема. Підсвітка кампусів розроблена таким чином, що системою можна керувати з мобільного застосунку. Цю технологію запропонували партнери проєкту – компанія Expolight.
"Система дозволяє приймати сигнали з інтернету. Це надало можливість на новому рівні реалізувати підсвітку будівель всього UNIT.City. Тепер можна з одного пристрою перефарбувати всі будівлі, скажімо, в кольори державного прапора України", – пояснює засновник компанії Expolight Микола Каблука.
Також, за його словами, реально підтримати будь-які творчі активності для мешканців UNIT.City. Наприклад, можна організувати такий проєкт: людина сканує світловий QR-код, завантажує застосунок та розмальовує елементи на цифровій будівлі. Паралельно малюнки або кольори будуть відображатися на справжній будівлі UNIT.City.
А ще в кампусах працює унікальна система безпеки. Для цього впровадили безконтактний доступ з системою розпізнавання обличчя. Крім того, під час очікування ліфту резиденти зможуть практично не пересікатися з іншими відвідувачами.
"Фахівці проводили розрахунки кілька тижнів. Тепер ліфти запрограмовані таким чином, щоб навіть о 9 ранку при повній завантаженості кампуса, жодна людина не чекала більше 20-25 секунд", – відмічає Сергій Пилипенко.
Актуальність: під час війни та після перемоги
Нові кампуси UNIT.City зможуть витримати виклики, що готує майбутня воєнна зима. Згідно з проєктом один з об’єктів буде живитися теплом тільки за рахунок електропостачання. А інший кампус має додаткове підключення до централізованої тепломережі.
"В мирний час цього достатньо для підтримки роботи офісів в комфортному режимі. Але війна – це нові випробування. Тому на випадок відключення електрики та опалення наша команда вирішила запропонувати резидентам доставити дизельні генератори. Кожна компанія буде приймати окреме рішення, адже це коштовна історія. Але якщо бізнесу потрібно забезпечити безперебійне живлення, можна поставити генератори в окремому приміщенні в паркінгу", – роз’яснює Ігор Суботенко.
А що робити людям під час повітряної тривоги? В таких випадках функцію бомбосховищ будуть виконувати паркінги. При цьому люди зможуть почувати себе в таких укриттях повністю безпечно, оскільки ці споруди виконані з бетону.
"При будівництві об’єктів "Ковальська" використовувала багато власних матеріалів – бетон, газобетон, сухі суміші тощо. Тому в якості матеріалів та безпеці кампусів ми впевнені на 100%", – зазначає Суботенко.
Як бачимо, В04 та В06 мають багато розумних рішень, що допоможуть вирішити будь-які проблеми. Тому компанії, які планують орендувати офіси або придбати будівлі, зможуть забезпечити якісні умови для продуктивної та комфортної роботи своїх співробітників.
В "Ковальська" говорять, що новими мешканцями кампусів UNIT.City стануть IT компанії, технологічні бізнеси, інноваційні інвестори: "Запит на оренду дуже високий. Перша компанія уклала договір ще минулого року і наразі приступає до інтер’єрних робіт в своєму офісі. Ми притримуємо цю новину до офіційного відкриття, бо ця компанія входить в топ-10 за ринковою капіталізацією, і відкриття її нового офісу – це дуже позитивна новина для ринку", – розповідає Сергій Пилипенко.
В "Ковальська" вважають, що кампуси В04 та В06 довго не втратять свою архітектурну та технологічну актуальність, адже мода на скло, алюміній, камінь, бетон вважається довговічною. Також в офісах люди завжди цінують комфорт, простір, світло та цікаві рішення.
"Світ бачить будівлі в Нью-Йорку, Чікаго. Перші хмарочоси побудовані в 1950-х роках. Дивишся на них та розумієш, що вони актуальні й сьогодні. Довга історія може очікувати й кампуси UNIT.City. Ці будівлі незвичайні, інноваційні, естетичні. Тому вони також можуть зберегти свою актуальність й через 50 років", – звертає увагу Ольга Пилипенко.