СПЕЦПРОЄКТ

PROmarket enerGO

За підтримки ТЕК

ПРО ПРОЄКТ

З 1 липня в Україні запрацював ринок електроенергії.

"Економічна правда" спільно з "Торговою електричною компанією" запускають спецпроєкт, основна мета якого — доступною мовою пояснити споживачам складні речі, пов’язані із запуском нового ринку електроенергії.

ЕП та ТЕК допоможуть споживачам розібратися в тому, які зміни відбуваються на ринку, на що зважати при виборі постачальника, як буде формуватися ціна на електроенергію на "новому ринку" та у перехідний період. Також про те, що таке оптовий ринок, як мінімізувати небаланси, що таке система АСКУЕ і чому про неї повинні знати всі.

Зміни у формуванні цін на ринку небалансів

З 1 березня 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала нижню граничну ціну на балансуючу електроенергію, що, як ніколи, актуалізувало питання: як постачальнику електроенергії досягти найменших втрат на небалансах, а споживачу отримати найвигідніші умови постачання?

Чи може споживач самостійно впливати на ціну електроенергії?

В сучасних умовах дуже важливо навчитися аналізувати свої витрати. Для будь-якого бізнесу витрати на електроенергію — мабуть, найперша і найактуальніша стаття витрат.

Ринок небалансів: хто платитиме за електроенергію для промисловості

З 1 липня 2019 року енергетичний ринок України перейшов на нові правила гри. Була запроваджена європейська модель, яка довела свою ефективність у багатьох країнах світу.

Повноцінна енергетична біржа: як працює ринок "на добу наперед"

З 1 липня в Україні повноцінно запрацював новий ринок електроенергії. Що треба знати про "ринок на добу наперед" і чому це так важливо?

Заручники нового енергоринку: чому постачальники судяться із споживачами

Нагадаємо, з 1 липня цього року енергоринок України запрацював по-новому. У попередніх матеріалах ми вже говорили про основні його відмінності від правил, які існували раніше, та про те, як підприємствам обирати постачальника електроенергії.

Договір про постачання електричної енергії: споживач має право пропонувати свої умови

Сьогодні будь-яка юридична особа - споживач може самостійно обрати компанію, яка буде постачати йому електроенергію на підставі відповідного договору.

Підсумки першого місяця роботи нового ринку електроенергії

З 1 липня в Україні запрацював новий ринок електроенергії. Чи виявились готовими учасники ринку до змін?

Як визначається ціна електроенергії на новому ринку

Сьогодні в умовах щойно реформованого ринку постачальники зазвичай не пропонують фіксовані ціни на електричну енергію, а укладають договори з прив'язкою ціни на електроенергію до оптових цін на електроенергетичних біржах, яка має три складові

Обираємо постачальника електроенергії: на що звернути увагу споживачеві

Бізнес в процесі своєї діяльності зацікавлений не лише в отриманні прибутку, а й в оптимізації витрат. Для промислових підприємств це завдання, надто ж у питаннях закупівлі електроенергії, є одним з пріоритетних, оскільки саме цей енергетичний ресурс використовується в усіх напрямках виробничої та допоміжної діяльності.

Новий ринок електроенергії. Що треба знати бізнесу і населенню

Запуск нового ринку електроенергії з 1 липня, як було передбачено раніше, завис у повітрі. З кожним днем виникає все більше питань.

Директор ТЕК Олександр Семененко: Що буде після запуску нового ринку електроенергії та як знизити суми у квитанціях

Директор "Торгової електричної компанії" Олександр Семененко розповідає про те, як ТЕК стала одним з найбільших постачальників струму на українському ринку, чому бізнес вирішив довіритися саме їм і що буде з компанією через десять років.