Наповнитись силою та відновитись: яким може бути літній відпочинок у Bukovel

СПЕЦПРОЄКТ
11 липня 2025
Відкривати Україну – безмежно. Процес занурення в глибину – це не просто тренд, а наш ментальний запит сьогодні. В глибину власної історії, традицій, нового досвіду. І туристична індустрія відповідає на нього унікальними рішеннями.
Український турист сьогодні – це не просто дослідник, а шукач відновлення та сили. І одним із таких місць сили сьогодні є Буковель.
Гірський відпочинок актуальний не лише взимку з активними видами спорту. Сьогодні Буковель – це всесезонний курорт, де кожної пори року неймовірно гарно, свіже повітря лікує і заспокоює, а головне – завжди є чим зайнятися.
Якщо в засніжений Буковель приїжджають кататися на лижах, то влітку актуальними стають піші походи, велопоїздки, гастротуризм, а ще… справжнє "карпатське море", яким є буковельське озеро Молодості. Тож і гаряча пора має свої приводи полюбити його назавжди. 
Сучасний Буковель – це поєднання спокійного відпочинку, активних розваг, гірських походів та пляжних активностей. Про все це розповідаємо у спецпроєкті "Економічної правди" та туристичної дестинації Bukovel.

Від гірськолижного курорту до всесезонної туристичної дестинації 

Вже сьогодні Буковель позиціонується не просто як гірськолижний курорт з опцією літнього відпочинку, а як різнопланова туристична дестинація. Тут є можливості як для активного відпочинку, так і для спокійного проведення часу на тлі чудової карпатської природи.
Влітку для відвідувачів доступні піші маршрути різної складності – від легких прогулянок до складних походів на вершини чи відвідування водоспадів. Для любителів спортивного відпочинку передбачені мотузковий парк, прокат велосипедів і самокатів, спортивні майданчики, траса для тюбінга, спуски на родельбані чи на тролеї, ролердром, гірський картинг тощо. Також є активності для знайомства із гуцульською культурою.
Паралельно з розвитком інфраструктурних рішень, Буковель здійснює заходи для збереження довкілля, а також працює над впровадженням соціальних ініціатив та інклюзивного простору відпочинку.

Програма відновлення для військовослужбовців ЗСУ

Українські військовослужбовці разом із родинами мають можливість безкоштовно відпочити в Буковелі завдяки спеціальній програмі відновлення, що діє на курорті вже протягом трьох років. Ця програма реалізується у співпраці з командуванням ЗСУ, відповідний меморандум було підписано за ініціативи курорту у 2022 році.
У межах співпраці зі Збройними силами України Буковель щотижня приймає до 100 сімей захисників. Усі витрати повністю покриває курорт. Протягом тижня військові з родинами безоплатно отримують проживання, харчування та літні атракції. Також безкоштовними є відвідини колеса огляду, користування оглядовим витягом, відпочинок в аквапарку. 
"Ініціатива щодо створення цієї програми походила від самого курорту, вона працює з 2022 року і в неї вже інвестовано понад 250 млн грн. І на сьогодні у Буковелі відпочили уже 23 тис. військових разом з родинами. Списки на відновлення формуємо не ми, їх надає Головне управління психологічної підтримки персоналу Збройних Сил України. Щоб потрапити в програму, військовослужбовець має звернутися до командування бригади", – розповів Богдан Красавцев, керівник Офісу сталого розвитку Bukovel.

Пляжний відпочинок на курорті

Несподіваний погляд на відпочинок у Буковелі – водні розваги для дітей та дорослих, доступні протягом всього року. У лютому цього року на курорті відкрився сучасний аквапарк "Мавка", оздоблений за мотивами українського мультфільму. 12 місяців на рік для відвідувачів працюють панорамні басейни з неймовірними краєвидами, 6 водних гірок, хвильовий басейн та 14 зон лісового SPA.
Влітку ж перлиною курорту стає озеро Молодості – справжнє "карпатське море", що поповнюється з природних підземних джерел. З ними пов’язана легенда про омолодження того, хто скупається у цій воді.
Озеро є рукотворною спорудою, це найбільша штучна водойма в Україні, відкрита у 2014 році. Розміри вражають! Довжина водойми становить понад 750 метрів, ширина – 140 метрів, а глибина – 11 метрів. Кришталево чиста блакитна вода дозволяє побачити дно в будь-якій точці озера. Водойма обладнана пляжем протяжністю у 2 кілометри з лежаками, парасольками, роздягальнями, душами та зоною активного відпочинку. Безпеку гарантують рятувальники та працівники медпункту, тож, у зв’язку з цим, діє певний режим відвідування озера: з 8 ранку до 19 години вечора. Зона для купання обмежена буйками, що відділяють небезпечну глибоку частину озера.
"У нас створені умови для безпечного й комфортного відпочинку – і це має своє відображення. На сьогодні озеро входить у топ три локації для відпочинку в Івано-Франківській області. Хочу підкреслити, що купання, засмага, відпочинок, сучасні вбиральні, роздягальні біля озера є абсолютно безкоштовними. Біля локації можна провести хоч цілий день, і всі умови для цього є", – наголошує керівник Офісу сталого розвитку Bukovel.
Для гостей також доступні водні гірки (і для дітей, і для дорослих), прогулянки на катамаранах та SUP-бордах, а також волейбольний корт поруч з озером. На узбережжі працює всесезонний розважальний водний комплекс VODA Club з теплими басейнами, джакузі, терасами та виходом до озера. Тут можна не просто відпочити, але й весело провести час з друзями чи родиною.
Оскільки водойма наповнюється з природних джерел, вода весь сезон лишається комфортно прохолодною в межах 22–25 градусів. У літню спеку, коли термометр навіть у затінку перевалює за позначку в 30 градусів, прохолодна вода є величезною перевагою.
Взимку воду з озера використовують для виготовлення штучного снігу, що вкриває схили курорту. А ще озеро є домівкою для різних видів риб, зокрема білого амура, щуки, форелі.
"Ловити рибу заборонено, але можна її годувати. Уявіть, як в одному місці збираються величезні риби! Вони підтримують чистоту води, а отже, нам не потрібно використовувати жодні хімічні засоби. Риби служать своєрідним природним фільтром. Озеро має всі сучасні системи моніторингу якості води, що відстежується в режимі реального часу. А щомісяця здійснюються лабораторні дослідження", – розповідає Богдан Красавцев.
Окрім озера Молодості, на території курорту є ще дві водойми. В межах так званого озера № 2 діє вейкборд-парк. Вейкбординг – екстремальний вид спорту, в якому потрібно стояти на спеціальній дошці з кріпленнями та ковзати по воді, тримаючись за трос вздовж канатної дороги. Ідеально спробувати цей вид спорту в Карпатах під наглядом досвідчених інструкторів, без плавців, човників чи байдарок, які б могли заважати в освоєнні нових навичок.
Мале озеро – ще одна локація для відпочинку з дітьми. Не для купання, а для нових емоцій найменшеньких. Тут розташований атракціон "Аквадром", який нагадує автодром у парку розваг, але з човнами та на озері. 

Сертифікат Blue Flag – відзнака, що демонструє переваги озера

Зусилля курорту Буковель у розвитку озера Молодості були високо оцінені: водойма отримала міжнародний екологічний сертифікат Blue Flag, що вручається пляжам і маринам, які відповідають суворим стандартам у сферах екологічної освіти, якості води, екологічного менеджменту, безпеки та обслуговування.
Наразі озеро має офіційне підтвердження відповідності цим критеріям, а вже наступного року зможе урочисто підняти "Блакитний прапор". Інформація про сертифікацію вже доступна для відвідувачів у зоні кас.
"Перший рік участі в програмі є кандидатським, але ми вже маємо сертифікат, який підтверджує виконану роботу. Це і лабораторні дослідження, і створення інклюзивної інфраструктури – зручний доступ для людей на кріслах колісних та батьків із дитячими колясками. Ми оновили інфраструктуру, створили рятувальну службу, забезпечили наявність рятувальних жилетів і кругів", – розповідає Богдан Красавцев.
Озеро Молодості стало першим в Україні, що отримало цю престижну відзнаку. Наразі в країні лише два пляжі сертифіковані за програмою Blue Flag: озеро Молодості та муніципальний пляж у Дніпрі на Монастирському острові. 
"Програму сертифікації ми впроваджували паралельно з ініціативою Green Key для наших готелів. Ми прагнули досягти міжнародного визнання і для озера Молодості. Куратором обох проєктів в Україні є громадська організація "Екологічна ініціатива". Ми розпочинали з впровадження точкових змін, адже чистота і якість води є ключовими критеріями цієї програми", – додає керівник Офісу сталого розвитку Bukovel.
© 2005-2025, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".

"Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна". Назва агентства "Інтерфакс-Україна" при цьому має бути оформлена як гіперпосилання.

Матеріали з плашкою PROMOTED та НОВИНИ КОМПАНІЙ є рекламними та публікуються на правах реклами. Редакція може не поділяти погляди, які в них промотуються.

Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах.

Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець.