"АрселорМіттал Кривий Ріг" працює навіть в умовах війни
"
"На нинішній посаді моя задача, щоб крани й всі підйомні механізми на фабриці працювали як годинник. Крани використовуються для заміни великих фрагментів обладнання, які важать окремі до 100 т. Заміна стрічки на конвеєрі також виконується за допомогою кранів. Мої обов'язки: щоб планові ремонти кранів, технічний огляд, змащування, перевірки – все відбувалось вчасно і не співпадало по часу з роботами в цехах, щоб на момент початку робіт все було готово. Це також робота з підрядниками", – розповіла пані Лідія.
Зізнається, що, як тільки прийшла на керівну посаду, певний скептицизм з боку чоловіків був – відстояти себе допомогли досвід і освіта.
"Підрядники були переважно чоловіки, і деяким не сподобалось, що я їх «хатинку трясти» збираюсь – їх на старий лад влаштовувало працювати. І вони давай мені дурниці розповідати, мовляв, неможливо це зробити, те також не можливо! Я посиділа, послухала їх. І потім по пунктах свою позицію обґрунтувала. Зрозуміли, що все одно доведеться робити все, що належить. Пізніше, коли інший підрядник мені також намагався своє нав’язувати, так вже ці хлопці йому сказали: облиш, це не та жінка, якій можна казки розповідати", – всміхається пані Лідія.
Згадує, що на новій посаді їй довелось не тільки перезавантажити роботу з підрядниками, але значно покращити роботу всього підрозділу, навести лад з документами. Резюмує коротко: "Все вдалось!".
"У мене така родина – чоловіча. Два брати. Два двоюрідних брати по батька лінії. Два двоюрідних брати по маминій лінії. Два сини. Тато. Мами моєї вже 10 років з нами немає, і я одна зі своїми чоловіками. Справляюсь", – розповіла пані Лідія.
Після початку повномасштабного вторгнення двоє братів і чоловік пані Лідії пішли в Збройні сили України добровольцями.
Загалом у лавах ЗСУ служить понад 3 тис. працівників "АрселорМіттал Кривий Ріг", з них 575 – це гірники. На жаль, 186 працівників підприємства, з них 16 гірників, загинули. Більш як 50 заводчан вважаються зниклими безвісти. Станом на зараз демобілізовані більш як 240 ветеранів, частина з них повернулась на підприємство. Для них запроваджена низка спеціальних програм.
"На початку повномасштабного вторгнення, 22 лютого, після ночі, коли нас вперше бомбили, у мене всі збирались. Стояли люди розгублені, в розпачі… Довелось трішки побути «заспокійливим». Заспокоїла всіх, запевнила, що підприємство нас не залишить без допомоги, не дасть пропасти. Так і сталось", – згадує пані Лідія.
Вже з перших днів війни в "АрселорМіттал Кривий Ріг" почала працювати гаряча лінія психологічної підтримки для працівників підприємства та їхніх родин. Усі, хто потребував допомоги, отримували її безоплатно.
Від початку повномасштабної війни робилось все, щоб підтримати свою багатотисячну команду. У лютому працівники заздалегідь отримали річну премію та зарплату. У березні-червні компанія виплачувала 100% зарплати всім працівникам, які були залучені у виробничій діяльності або працювали віддалено. Працівники, які в той час перебували в простої у зв’язку з обмеженням діяльності підприємства, одержували 2/3 своєї зарплати. Також компанія зберігає роботу та посади кожного військовозобов’язаного працівника підприємства, призваного на службу під час мобілізації.
Видобуток руди на "АрселорМіттал Кривий Ріг" фактично не припинявся. Саме експорт залізорудного концентрату, на який оперативно переорієнтувалось підприємство в перші місяці війни, допоміг втримати на плаву увесь комбінат.
Загалом з 2005 року з моменту, як "АрселорМіттал" став власником Криворізького комбінату, підприємство вклало $10,7 млрд загальних інвестицій та сплатило понад 103,2 млрд грн податків і зборів.
"Криворізький актив є одним з найбільших металургійних виробництв групи, важливим стратегічним активом, який зараз як найбільше гірничо-металургійне підприємство України робить свій важливий внесок в економіку, незважаючи на воєнні реалії", – підкреслив у зверненні з нагоди 19-річчя "АрселорМіттал" в Україні генеральний директор "АрселорМіттал Кривий Ріг" Мауро Лонгобардо.
Він
подякував усім працівникам "АрселорМіттал Кривий Ріг", які всі ці 19 років йдуть пліч-о-пліч з компанією, є її рушійною силою, її опорою, її серцем.
"Я надзвичайно вдячний людям, які залишаються в ці важкі часи вірними підприємству, повертаються до нас після демобілізації, героїчно працюють попри усі загрози. Ми працюємо, бо відчуваємо підтримку всього світу, наших колег з різних країн. Працюватимемо, бо не можемо інакше. До Перемоги й після неї", – сказав Лонгобардо.
"АрселорМіттал Кривий Ріг" не припиняє інвестувати в розвиток підприємства і покращення умов праці своїх співробітників. Обсяги капітальних інвестицій за два з половиною воєнні роки склали 9 мільярдів гривень. У 2023 році підприємство посіло 9 місце в рейтингу NV.ua "
Розвиток не зупинити. Хто найбільше вкладає в бізнес та економіку – топ-50 найбільших українських інвесторів". Завод інвестує значні кошти в розвиток екологічних проєктів та модернізацію виробництва.
Попри несприятливі обставини, продовжується реалізація проєкту "Третя карта" – масштабної ініціативи, спрямованої на створення нового хвостосховища для зберігання відходів збагачення корисних копалин. Проєкт має на меті забезпечити безпеку навколишнього середовища за допомогою новітніх технологій, що мінімізують вплив на підземні води та ґрунт. Площа будівництва складає близько 697 гектарів. Будівництво розпочалось у 2022 році.
Основна мета "Третьої карти" – зменшити екологічне навантаження на прилеглі території та забезпечити зберігання 280 мільйонів кубічних метрів відходів протягом наступних 30 років. Це хвостосховище дозволить закрити два старих сховища, що вже вичерпали свої ресурси, та застосовувати найбільш ефективні методи зменшення викидів і контролю за відходами. Проєкт передбачає висадку захисних лісосмуг вздовж меж земельного відводу, що допоможе знизити пилові викиди та покращити стан довкілля.