Українська правда

В Ісландії будують масштабний комплекс для перетворення СО2 в гірську породу

В Iсландії будують найбільше у світі підземне сховище вуглекислого газу. Спеціальний комплекс буде вловлювати CO2 з атмосфери і перетворювати його в гірську породу.

Як повідомляє autonews, проект реалізує швейцарська компанія Climeworks у партнерстві з Audi.

 

Підприємство буде щороку фільтрувати 4000 метричних тонн вуглекислого газу з повітря і мінералізувати його під землею. 

Четверта частина цього обсягу — це внесок в очищення атмосфери компанії Audi. Для очищення такої кількості повітря знадобиться 80 000 дерев.

Завдяки установці повітря потрапляє в колектор, в якому за допомогою спеціально розробленого сорбенту з нього виокремлюється вуглекислий газ. 

 

Потім СО2 нагрівається до 100°С за рахунок тепла від розташованої неподалік геотермальної установки. 

Далі вода з геотермальної електростанції Хедлісхейді переносить вуглекислий газ приблизно на 2 тис метрів нижче поверхні Землі. 

Молекули CO2 вступають в реакцію з базальтовою породою і у процесі природної мінералізації протягом декількох років перетворюються у карбонати. 

Вода повертається назад у тепловий цикл електростанції і виробляє понад 300 МВт-год електроенергії і 400 МВт-год тепла.

До 90% відфільтрованого установкою СО2 надійно зберігається під землею.

Для реалізації проекту була обрана Ісландія, вулканічне походження якої робить її одним з найпотужніших геотермальних регіонів світу. 

У цій країні тепло Землі може перетворюватися в електрику з мінімальними витратами і практично без викидів CO2. Крім того, гірські породи в Ісландії мають ідеальний склад для зберігання великої кількості CO2.

Установка в Ісландії — це новий етап співпраці Audi та Climeworks, які втілюють екологічні проекти з 2013 року. 

Внеском Audi в цей проект є технологічні ноу-хау, наприклад, в розробці нових концепцій теплообмінників. Два роки тому компанії побудували у Хінвілі, Швейцарія, об'єкт, який фільтрує CO2 з повітря та перетворює його у вуглекислоту для промислового виробництва напоїв.