АТБ долучилися до підтримки сервісів для постраждалих від домашнього насильства
Мережа магазинів "АТБ-Маркет" долучилася до ініціативи "Міста і громади, вільні від домашнього насильства", що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні.
Її основна мета — розбудова муніципальних систем запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Тому були створені мобільні бригади, залучені фахівці до денних центрів та відкриті спеціальні кризові кімнати для найвразливіших категорій людей: жінок у ситуаціях домашнього насильства, внутрішньо переміщених осіб, літніх людей, підлітків у складних життєвих обставинах. Звернутися до сервісів можуть всі, хто потребує соціальної допомоги.
Щоб підтримати своїх покупців та розповісти про безоплатні сервіси допомоги для постраждалих від домашнього насильства, в магазинах "АТБ" розмістили постери із закликом не терпіти домашнє насильство та поділилися корисними контактами, куди краще звернутися у кризових ситуаціях.
Проєкт "Міста і громади, вільні від домашнього насильства" реалізується у 45 містах і громадах по всій Україні, охоплюючи як великі урбаністичні центри, так і малі регіональні містечка.
З початку 2021 року:
- 29 000 людей одержали підтримку від мобільних бригад.
- 13 300 людей скористалися допомогою фахівців/-чинь у денних центрах.
- 1050 людей отримали допомогу у кризових кімнатах.
- Понад 900 осіб знайшли прихисток у притулках.
Знайти контакти сервісів, що працюють у вашому місті: https://rozirvykolo.org
Деталі щодо сервісів, якими можна скористатися
Кризові кімнати та притулки
Стануть безпечним прихистком для людей, що постраждали від домашнього насильства. Фахівці/-чині нададуть тимчасове житло та допоможуть з пошуками постійного, забезпечать продуктами, а також нададуть кваліфіковану підтримку.
Мобільні бригади
Із квітня 2022 у 37 містах України, де реалізується проєкт "Міста і громади, вільні від домашнього насильства", функціонує 74 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Команда швидко й ефективно реагує на запит постраждалих осіб, надає соціально-психологічну допомогу тим, хто її потребує, і скеровує до інших служб за необхідності.
Бригади не лише реагують на екстрені випадки, але й надають регулярну соціально-психологічну підтримку, допомігши вже більш ніж 29 000 людей. Загалом по всій Україні функціонує 109 мобільних бригад, контакти яких можна дізнатися за посиланням: http://surl.li/nwwkl.
Денні центри
Тут без попереднього запису можна отримати всебічну допомогу. Центри надають соціально-психологічну та правничу допомогу, можливість перебування у "кризовій кімнаті" та підтримку груп взаємодопомоги постраждалих.
Знайти доступні пункти допомоги у вашому місті: https://rozirvykolo.org
Проєкт реалізується за підтримки урядів Канади та Великої Британії в межах програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству.