Українська правда

Експорт аграрної продукції збільшився за місяць на 15% – УКАБ

- 2 листопада 2023, 19:59

У жовтні 2023 року Україні вдалося експортувати 4,8 млн т продукції АПК, що на 15% більше аналогічного показника попереднього місяця. 

Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу. 

Там наголосили, що потрібно врахувати,що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

"Зростання обсягів експорту, що спостерігається в жовтні 2023 року, вдалося досягти незважаючи на проблеми з маршрутами через річкові порти Дунаю – традиційне сезонне мілководдя, яке перешкоджає заходженню суден більшої тоннажності та зменшує навантаження на баржі. Зокрема, частково в збільшенні експорту допомогло долучення ще одного каналу експорту – морських портів Одеської області, які зараз функціонують в межах тимчасового морського коридору. Однак, обсяги експорту цим каналом дуже далекі від довоєнних показників", – пояснили в УКАБ. 

Структура експорту в жовтні: 

  • зернові культури: 2,5 млн т (пшениця – 52%, кукурудза – 45%, ячмінь – 3%). Зростання до показника минулого місяця: +20%;
  • олійні культури: 914,0 тис т (ріпак – 48%, соєві боби – 48% та насіння соняшнику – 3%). Зростання: +4%.
  • рослинні олії: 508,7 тис т (соняшникова олія – 80%, ріпакова – 14% та соєва – 6%). Зростання: +6%.
  • макухи після вилучення рослинних олій: 491,5 тис т (соняшникова – 86%, соєва – 14%). Зростання: +18%.

Порівняно з попереднім місяцем зріс експорт кукурудзи та соєвих бобів, збір яких зараз активно триває.

"Хоч і спостерігається зростання обсягів експорту, вони залишаються недостатніми для вивезення того врожаю, який цього року зібрала Україна. Для відносно нормального функціонування аграрного ринку за місяць Україна має експортувати близько 6 млн т продовольства, бажано морськими шляхами, де менш дорога логістика", – наголошують в УКАБ. 

Читайте також: Україна втрачає валюту через "чорне" зерно. Як влада намагається перекрити схеми з експортом збіжжя

Нагадаємо: 

Кабінет міністрів ухвалив новий порядок експорту агропродукції, за яким експортувати її зможуть лише експортери, включені у Державний аграрний реєстр, або компанії, що отримали ліцензію на такий експорт.