Українська правда

Головбух компанії, що фігурує в кримінальних справах, придбала на аукціоні спиртзавод за 6 тисяч

Лія Ільченко — 11 вересня 2023, 16:45
 

Фонд держмайна 7 вересня провів аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства "Триліський спиртовий завод" неподалік від Києва, на якому продав об'єкт разом зі 104 га землі за 6,5 тис гривень.

Це випливає з оголошення на Prozorro.Продажі.

Як зазначено в оприлюдненій документації, виграла ставка 6553,44 грн, або 1% від стартової вартості.

Наразі очікується опублікування протоколу торгів.

Спиртзавод продавали на гібридному голландському аукціоні з пониженням ціни. Його єдиним учасником стала Олена Дубіна, яка й запропонувала за підприємство 6553 грн.

 

При цьому, у заяві на участь в тендері Олена Дубіна вказала ідентифікаційний код фізичної особи, який, згідно з даними Youcontrol, належить головній бухгалтерці компанії, яка станом на кінець 2022 року (останні дані в реєстрі), була фігурантом кількох кримінальних справ.

 

Зокрема:

  • кримінального провадження щодо злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг (за статтею 366 КК України);
  • кримінального провадження щодо злочинів проти власності (за статтею 191 КК України).

Згідно з даними Prozorro.Продажі, це була друга спроба продати спиртзавод. На перші торги об'єкт було виставлено за ціною 1,310 млн гривень. Проте торги не відбулися

Нагадуємо:

Триліський спиртовий завод розташований у Фастівському районі Київської області.

До 5 вересня 2023 року Фонд держмайна очолював Рустем Умеров. Він подав у відставку у зв'язку з майбутнім призначенням міністром оборони, яке планувалося. Призначення відбулося 6 вересня.

Аукціон відбувся на наступний день, 7 вересня, при відсутньому очільнику ФДМУ.

Оновлено:

З приводу факту приватизації "Триліського спиртового заводу" свою позицію надав Фонд державного майна. Зокрема зазначається:

"З 2010 року "Триліський спиртовий завод" не здійснює виробничу діяльність, виробниче обладнання не використовується.

За останні роки завод приносить стабільні збитки. Чистий збиток у 2020 році склав 634 тис. грн, у 2021 році - 1 010 тис. грн, у 2022 році - 1 253 тис. грн, за перші 6 місяців 2023 року - 902 тис. грн.

Також на підприємстві накопичилася заборгованість – 11,439 млн грн, з яких по зарплаті 3,944 млн грн, перед бюджетом 5,736 млн грн. Таким чином, покупець має сплатити борги підприємства. Також щодо майна заводу зареєстровані 2 арешти та накладено податкову заставу; завод веде 20 судових спорів, з яких 18 - про стягнення заборгованості по зарплаті.

Майновий комплекс заводу включає нерухоме майно та інфраструктури загальною площею 13 222,2 кв.м, що розташовані на земельній ділянці площею 104,8470 га. Проте згідно із законодавством, земельні ділянки не приватизуються, ст. 28 Закону "Про приватизацію державного та комунального майна":

"Особи, які придбали державні або комунальні підприємства як єдині майнові комплекси, є правонаступниками їх майнових прав (крім права постійного користування земельною ділянкою) і обов’язків.

Тобто для оформлення земельної ділянки саме в такому розмірі (оренда, право постійного користування, власність тощо) покупець має звернутися до органів місцевої влади.

ФДМУ намагався продати цей об'єкт двічі - у липні 2023 року та у серпні-вересні 2023 року.

Перший аукціон був призначений на 7 липня 2023 року зі стартовою ціною 1 240 688,32 грн. Охочих придбати актив не було.

На 17 липня.2023 року був призначений аукціон з 50% зниженням стартової ціни, що склала 620 344,16 грн. Жодний інвестор також не зареєструвався на аукціон.

Якщо таке трапляється, то далі має відбуватися голландський аукціон. Це аукціон, де стартова ціна активу спочатку знижується, допоки хтось з учасників торгів не виявить бажання придбати актив за такою вартістю. Далі ціна, за якою падіння було зупинено, вважається стартовою, і у всіх учасників є можливість позмагатись за актив протягом 1 раунду.

ФДМУ вирішив зняти об'єкт з продажу і спробувати знову знайти інвесторів за повною ціною.

Коли підприємство виставили на продаж знов, 22.08.2023, за 1 310 688 грн, бажаючих купити цей актив знов не знайшлося. Наступний аукціон, зі стартовою ціною на 50% нижчою, стартував з 655 344 грн. Проте, охочих придбати актив також не знайшлося.

На третьому, голландському аукціоні, зареєструвався лише 1 учасник, який запропонував ставку 6 553,44 грн.

Таким чином, новий власник, окрім суми своєї ставки та ПДВ, має сплати ще 11,439 млн грн боргів підприємства, зберегти персонал протягом 6 місяців та вирішити питання з судами, арештами та заставами. Звісно, платити ці кошти є сенс, якщо в подальшому є плани на використання та розвиток цього наразі непрацюючого комплексу."

завод ФДМУ приватизація спирт