Українська правда

Технологія eSIM: як це працює

— 4 серпня 2023, 11:17
Технологія eSIM: як це працює

Очікувана лінійка iPhone 15 буде оснащена акумуляторами більшої ємності. Збільшення досягне 18%. Через це корпус стане трохи товщим. Підвищена ефективність процесорів означає більшу автономність.

Також повідомляється, що Apple може відмовитися від слота для SIM-карти в нових моделях смартфонів. Тепер у пріоритеті  технологія eSIM. Розглянемо, як вона діє і які переваги дає.

 

Як функціонує eSIM

Якщо ви хочете перейти до іншого оператора, доведеться вийти з дому та придбати фізичну сім-картку. А використання єдиного номера на годиннику, смартфоні та холодильнику можливе, але ускладнене.

Усе спрощує віртуальна картка. Вона розміщується в апаратному забезпеченні мобільного пристрою. У фізичній карті потреба відпадає.

Вбудований чип в eSIM-сумісному пристрої дає змогу задіяти до 20 профілів з різними номерами і тарифними планами. Тепер картка доступна не тільки в смартфонах, а й у побутовій техніці, розумному годиннику та автомобілі.

Якщо порівнювати фізичний і віртуальний інструмент, то в першому випадку задіяно програмування лише для одного оператора. Не вдасться змінити в карті базову інформацію із заводу.

Для зміни оператора потрібна нова сімка. Віртуальний інструмент влаштований так, щоб спростити процес. Зміна національного або іноземного постачальника послуг відбувається завдяки програмним діям.

Основні переваги

Отримати необхідні послуги від мобільного оператора стає набагато простіше. Деякі переваги такої технології:

  • При втраті телефону не потрібно запитувати фізичну SIM-карту.
  • Проста зміна тарифів і мобільних операторів. У віртуальній карті закладена інформація про всіх постачальників послуг. Дії здійснюються швидко і просто.
  • Відновлення даних у разі втрати. Інформація зберігається не на мобільному пристрої, а на сервері. Для відновлення необхідно лише перенести дані на новий термінал.
  • Завжди на зв'язку під час подорожі. Важлива перевага eSIM - можливість використання в якості MultiSim. Дозволяє розподілити обсяг даних між різними пристроями, включаючи смартфони та планшети. В іншій країні не буде потрібно міняти національну сім-карту на іноземну для отримання потрібного пакета послуг.
  • Екологічність. Поки що немає ефективного методу повної переробки фізичної сім-карти. Це означає забруднення навколишнього середовища і втрату великої кількості цінних ресурсів. eSIM дає змогу скоротити використання пластику та споживання сировини, необхідної для виробництва носія інформації.

Порівнюючи фізичний і віртуальний пристрої, краще віддати перевагу другому варіанту.

Додаткові плюси

Використання віртуальних сімок вигідно виробникам і операторам мережі. Для постачальника послуг менше паперової тяганини. Не потрібно піклуватися про надання користувачеві сім-карти.

Віртуальний пристрій усе спрощує. У майбутньому виробникам не доведеться думати про розміщення слота.

Для тих, хто виїжджає за кордон, роумінг втрачає сенс. Це дає змогу заощадити кошти. Інтернет у роумінгу - дороге задоволення. З eSIM використання послуг стає більш економним.

Хоча технологія підтримується не у всіх країнах, вона стрімко розвивається. Стартовий пакет для активації віртуальної картки продається на сайтах операторів.

Вибрати мобільний пристрій з підтримкою технології можна на Comfy.ua.