Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

У Болгарії фермери вимагають заборонити імпорт українського зерна

Понеділок, 13 березня 2023, 19:43 -

Виробники зерна з Болгарії в понеділок оголосили про початок безстрокового протесту у зв’язку з безмитним імпортом зерна з України в Європейський Союз.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", йдеться в матеріалі БГНЕС.

На знак протесту близько 50 одиниць сільськогосподарської техніки ненадовго заблокували головну дорогу Русе-Плевен. Вони вимагають, щоб усі болгарські депутати Європейського парламенту захищали інтереси фермерів у Брюсселі.

Протестувальники стверджують, що українське зерно не відповідає стандартам ЄС щодо сільськогосподарського виробництва та не обробляється відповідними хімікатами і добривами.

Реклама:

Координатор протестувальників, голова сільськогосподарського кооперативу в селі Александрово Дімітар Дімітров заявив, що акція протесту є безстроковою. За його словами, це робиться навмисно, щоб болгарські виробники не втратили субсидії, на які вони мають право від ЄС.

Він додав, що наразі ринок зернових у Болгарії обвалився, а склади виробників переповнені непроданим зерном. "Наразі ринку немає, а жнива наближаються. Нам потрібно мати кошти, щоб розрахуватися з контрагентами", – пояснив Дімітров.

Нагадаємо, наприкінці травня 2022 року ЄС започаткував ініціативу "смуг солідарності", щоб допомогти Україні експортувати сільськогосподарські товари всіма можливими маршрутами – зокрема залізничним, автомобільним та річковим транспортом – в умовах перебоїв, спричинених війною Росії.

Реклама:

Хоча "смуги солідарності" були створені для полегшення транспортування через сусідні країни, такі як Румунія, на більш широкі ринки ЄС та світові ринки, фермери з цих країн неодноразово попереджали, що великі обсяги зерна застрягають у прикордонних регіонах, де вони витісняють місцевих виробників з ринку.

У січні Єврокомісія заявляла, що не розглядає варіант запровадження скасованих раніше мит на українську сільгосппродукцію попри негативний вплив на фермерів деяких країн.

Реклама: