Українська правда

Інвестиції в українську землю

21 грудня 2022, 11:56
 
ZemInvest

В рамках даного матеріалу розглядаємо аналіз ринку землі 2022-го року та його перспективи розвитку для українців. Компанія Zeminvest надає практичні поради, як ефективно інвестувати в землю.

Українці обирають інвестиції в землю, а український бізнес доводить — це надійно.

Російське вторгнення 100% мало вплив на віру українців у економічно-стабільне майбутнє. Ми точно відчули під собою надщерблену сходинку фінансової безпеки.

З одного боку ми щоденно чуємо про неймовірні інвестиції з боку іноземних держав та бізнесу в економічні структури України, а з іншого — не можемо думати ні про що інше, як про свою сім'ю, коли черговий раз спускаємося у підвальні приміщення та укриття.

Але ж, час іде і пересічний українець, котрий хвилюється за безпеку своїх дітей, ставить собі питання: "Як мені зберегти, а краще примножити свої кошти, не ризикуючи надто сильно їх втратити?".

Одразу з'являються на думці якісь іноземні банки та акції, облігації і так далі. Але аналізуючи ринок інвестування за 2022 рік, можна зітхнути з гордістю і полегшенням: банківські депозити, іноземні способи інвестування та валюта не 100% дають бажаної дохідності, інвестиції в облігації уряду виглядають безпечніше, але не є інструментом заробітку.

Ви здивуєтесь, але потреба у збереженні та примноженні грошей залишається навіть у воєнний час серед усього населення України, причому найнадійнішими точками інвестування є фізичні об‘єкти.

Проте інвестиції в українську нерухомість на сьогодні виглядають як непідйомна історія для більшості українців із величезною відсотковою комісією, високою ціною входу та ризиками, пов’язаними із ймовірним знищенням об’єкту.

На даний момент земля має чимало переваг, є чи не найбільш цікавою за рівнем дохідності та капіталізації порівняно з депозитами та облігаціями. Інвестиції у землю є чи не найбезпечнішими, адже ви не мусите хвилюватись через "прильоти" та обстріли, земля є земля. Вона не потерпає від впливу російської навали, не потребує значних інвестицій в ремонти і комунальні платежі.

На українському ринку землі спостерігається позитивна тенденція в аспектах дохідності. Відсоток зацікавленості для клієнта, що означає прибуток, є не нижчим за 2021 рік і навіть зріс до 6,5% річних. Тобто земля є тією валютою, котра не втрачає ліквідності, і тому — варта уваги.

Цікавий факт: за даними на 22-й рік попит на землю віддалену від зони активних бойових дій дійсно переважає, але є чимало українців, котрі купують землю у наближених до фронту територіях: Чернігівська, Сумська, Одеська області.

Чимало потенційних покупців просять заморозити їхні обрані до війни земельні ділянки у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Харківській областях. Адже люди точно впевнені, що перемога буде скоро, а земля та її цінність тільки зростатиме. Цифри це підтверджують.

Середньомісячна ціна — ціна цього літа 1 га української землі цього літа складала 49 — 55 100₴, тоді як минулого року це діапазон був 36 — 53 000₴. 

Середня дохідність земельних інвестицій коливається в районі 6-6,5% річних, що є приблизно таким самим показником, як і до війни. Тобто ми розуміємо, що попит є, дохідність є і конкуренція серед можливих інвестицій на ринку точно на боці землі.

Отже, якщо ви прийняли рішення обрати землю, як оптимальний спосіб інвестувати гроші, вам потрібно знати декілька важливих моментів:

Обираючи ділянку, звертайте увагу на: 

  1. Ціну гектара;
  2. Прибутковість оренди;
  3. Капіталізацію;

Вартість оренди гектара коливається в залежності від регіону, але її середня ціна 3500₴ на рік. 

Прибутковість оренди з одного середнього паю – 6800 грн. щорічно. Вартість середньостатистичної земельної ділянки складає близько 90000 грн за пай. Отже, в результаті ви отримуєте (з вирахуванням всіх податків та зборів) чистих 6% річних.

За аналізом ZemInvest, якщо купити пай сьогодні і продати у 2024 році, коли відкриється ринок для юросіб, отримаємо:

  • 13,6 тис грн орендної плати за пай за 2 роки
  • 28% прибутку від суми інвестиції за 2 роки враховуючи капіталізацію.

Але за прогнозами аналітиків та міжнародним досвідом, капіталізація може досягти 30% в рік.

І ось, ви на шляху до прийняття рішення. Тепер задача вибрати оптимальний канал, за допомогою якого можна буде інвестувати свої гроші зручно, швидко та безпечно.

Zeminvest як одна із компаній, які пропонують послугу інвестиції в землю, зазвичай підходять клієнтам найбільше: найнижчий поріг входу, високі відсотки прибутку та взаємовигідні умови при роботі з клієнтом. 

Важливий поінт для багатьох інвесторів, особливо початківців — це те, що Zeminvest заробляє не на інвесторі, а разом з інвестором.Тобто звичайний українець, може бути спокійним за підбір найкращого варіанту і факту, що Zeminvest забезпечує один з найбільших відсотків прибутковості на основі свого досвіду.

І найважливіше про досвід та client-service: Zeminvest під час повномасштабного вторгнення виплатила прибутки своїм інвесторам, що, погодьтеся, є гарантом безпеки ваших коштів. 

Пріоритет компанії — це порядність та партнерські відносини з клієнтами, тому така політика не є прецедентом, це, як кажуть, must-have інвестиційного бізнесу.

Ми розуміємо, що економіка має працювати і ринок землі так само, тому, заводячи кошти в державу та інвестуючи в ринок землі, — ми так само допомагаємо державі боротися за свою свободу. 

Тому бажаємо вам удачі у вашому інвестиційному шляху. Щоб обрати свою ділянку та почати оптимізовувати свої інвестиційні портфелі, звертайтеся за посиланням:

https://zeminvest.com.ua/