Газ у Європі злетів до 2260 доларів за тисячу кубів – новий рекорд
Ціни на газові ф’ючерси в Європі зросли до нового максимуму – 2 260 дол за тис куб м після повідомлень про банкрутство оператора "Північного потоку-2".
Про це відомо з даних лондонської біржі ICE, яка відстежує котирування газових ф’ючерсів у головному терміналі Європи TTF.
Після того, як ціна сягнула піку, вона дещо опустилася і об 11:10 за Києвом становила 1 980 дол за тис куб м. Доброве зростання становить майже 50%.
Ціни на газ почали активно зростати в понеділок, 21 лютого, після визнання Путіним "незалежності" терористських угрупувань на окупованих територіях України. У день, коли почалася масштабна війна Росії проти України, 24 лютого, ціни сягнули піку – 1 540 дол за тис куб м.
Проте після цього вони почали падати з двох причин. Перша – санкції ЄС, США та Британії не торкалися енергетичного сектору Росії. Друга – європейські компанії замовляли ще більше газу в РФ, який та прокачувала через Україну вже в умовах війни.
У вівторок стало відомо, що оператор газпромівського "Північного потоку-2" збанкрутував, що зробило газогін вартістю 11 млрд дол металобрухтом у морі.
Після того, як канцлер Німеччини Олаф Шольц 22 лютого заявив про зупинку сертифікації "Північного потоку-2", член Радбезу РФ Дмітрій Медведєв пригрозив європейцям "газом по 2 тисячі євро за тисячу кубів".
Нагадуємо:
Сполучені Штати запровадили санкції проти оператора "Північного потоку-2" у відповідь на визнання РФ "незалежності" контрольованих терористами територій "Л/ДНР".
Газовий монополіст не раз використовував ПП2 як важіль газового шантажу на ЄС, чим утримує ринок на рекордно високих цінах з 2021 року.
Попередній максимум, 2 200 дол за тис куб м, було встановлено 21 грудня на тлі похолодання в Європі та скорочення прокачування газу російським "Газпромом".