Адміністрація Байдена планує найбільше з 90-х зростання податків – ЗМІ
Адміністрація президента США Джо Байдена створює план підняття податків для тих, хто заробляє понад 400 тисяч доларів – зміни не торкнуться населення, чий річний дохід становить менше.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на 4 джерела.
Це стане наступною значною програмою у виконанні новообраної адміністрації. Так, планується новий пакет допомоги населенню та бізнесу – навіть більше за нещодавно прийнятий пакет у 1,9 трильйона доларів. Проте фінансувати його буде вже не держборг, а вищі податки для заможних компаній та населення.
За даними джерел Bloomberg, зміни стосуватимуться зокрема податку на прибуток та доходи фізосіб:
- Ставку корпоративного податку на доходи збільшать 28% з 21%;
- Підвищення ставки податку на прибуток для фізичних осіб, які заробляють понад 400 тисяч доларів на рік;
- Розширення охоплення для податку на нерухомість;
- Вища ставка податку на прибуток для фізосіб, які заробляють від 1 мільйону доларів щороку.
Водночас, зміни не торкнуть людей з доходом менше 400 тисяч доларів на рік.
Оцінки аналітичною агенції Податкової політики встановили, що податковий план з кампанії Байдена принесе до бюджету понад 2,1 трильйон доларів за десять років. Проте план, що буде висунутий адміністрацією, скоріш за все буде більш "скромним". У будь-якому разі, оцінки експертів коливаються в межах 2 - 4 трильйонів доларів.
Наразі невідомо, коли саме американцям представлять новий податковий план. За даними Bloomberg, це може відбутися незабаром після підписання "ковідної" допомоги у 2 трильйони. Якщо зміни будуть підтримані, вони можуть набути чинності у 2022 році. Та ці терміни можуть зсунутися через високий рівень безробіття внаслідок пандемії коронавірусу.
Окрім змін до податків, демократи також планують переглянути законодавство у частині попередження виведення доходів компаній на офшори.
Читайте також: 1 400 доларів від Байдена: як роздача грошей у США вплине на курс та підтримає українську владу
Нагадаємо:
Президент США Джо Байден підписав "Американський план порятунку" - антикризовий пакет розміром 1,9 трильйона доларів. Це найбільший в історії США пакет допомоги економіці.
Економічна правда