Коломойський подав 5 нових позовів проти НБУ — ЗМІ
19 квітня Ігор Коломойський подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва проти Національного банку і Приватбанку.
Про це виданню "НВ Бізнес" стало відомо з джерел в юридичних колах. Непрямим підтвердженням є одне з проваджень в реєстрі судових рішень.
У позовах оскаржуються п'ять кредитних договорів і його особиста порука за ними.
За даними видання, перші слухання пройдуть в суді 10, 22 і 23 травня.
Юристи пояснюють такий хід з боку екс-власника Приватбанку бажанням підстрахувати рішення Печерського суду, яке було прийнято 20 квітня, задовольнивши позов Коломойського щодо розірвання договору особистої поруки за кредитами рефінансування, виданих Приватбанку НБУ на суму 9,2 млрд грн.
"Подача Ігорем Коломойським нових позовів до Господарського суду Києва про визнання недійсним його поручительства перед НБУ за кредитами рефінансування Приватбанку, серед іншого, може свідчити про обізнаність його юристів щодо відсутності правових наслідків, на які розраховував позивач при зверненні до суду", - пояснили сенс нової судової атаки в юридичній компанії Asters.
"І найголовніше, це може свідчити про наявність достатніх правових підстав для обов'язкового скасування рішення Печерського районного суду Києва, оголошеного 20 квітня, яким був розірваний договори особистого поручительства Ігоря Коломойського, в апеляційному порядку", - пояснили юристи.
Неприйняття Печерським районним судом Києва правових аргументів банку може підтверджувати нехтування правовими висновками Верховного Суду, вважають в Asters.
"Ці висновки є обов'язковими для застосування, наприклад, про неможливість розірвання договорів поруки з заявлених підстав. Подібні позови підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а відповідно Печерський суд був зобов'язаний припинити провадження у справі за позовом Коломойського", - повідомляє видання.
Рекомендуємо почитати:
Як Коломойський і Боголюбов вивели з Приватбанку 5,5 мільярда доларів
Націоналізацію Приватбанку визнали незаконною. Що це означає?
Ігор Коломойський: Я вважаю, що Порошенко – моя маріонетка
Нагадуємо:
До націоналізації Коломойському належали 41,6572% акцій Приватбанку, Triantal Investments Ltd - 16,5748% акцій.
У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".
Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,3 мільярда гривень.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.
Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави.
19 квітня стало відомо про ще одне рішення суду на користь Коломойського у справі Приватбанку.
Суд повністю задовольнив позов підконтрольної Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd щодо процедури примусової конвертації акцій в капітал банку при націоналізації.
20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку, отриманими до входження держави в капітал.