Стало відомо, хто отримав Нобелівську премію з економіки
Нобелівський комітет присудив премію Шведського національного банку пам'яті Альфреда Нобеля з економіки американцям Вільяму Нордхаусу і Полу Ромеру.
Премію вченим вручили за дослідження впливу інновацій та клімату на економічне зростання.
BREAKING NEWS: ⁰The Royal Swedish Academy of Sciences has decided to award the Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel 2018 to William D. Nordhaus and Paul M. Romer. #NobelPrize pic.twitter.com/xUs6iSyI7h
— The Nobel Prize (@NobelPrize) 8 октября 2018 г.
Нордхаус розробив економічні моделі і методи для дослідження впливу кліматичних змін, Ромер - досліджував вплив технологічних інновацій на економіку.
"Вчені розробили методи вивчення найбільш фундаментальних і невідкладних проблем нашого часу: тривалого стійкого зростання світової економіки і добробуту населення планети", - йдеться у повідомленні на офіційному сайті премії.
Нордхаус став першою людиною, яка підготувала кількісну модель, що описує глобальну взаємодію між економікою та кліматичними змінами. Його модель використовується для вивчення наслідків політики в області кліматичних змін. Зокрема, для дослідження впливу податків на викиди вуглецю.
Роботи Ромера заклали основу теорії ендогенного зростання в економіці.
Премія з економіки, на відміну від п'яти інших нобелівських премій - з медицини, фізики, хімії, літератури і премії миру, - не була заснована самим Альфредом Нобелем в 1901 році. Її заснував Банк Швеції в 1968 році з нагоди свого 30-річчя.
З тих пір фінансова організація щорічно відраховує Нобелівському комітету суму, рівну розміру премії. Сама нагорода називається премією Державного банку Швеції пам'яті Альфреда Нобеля. Розмір Нобелівської премії - 9 млн крон, тобто трохи більше 1 млн доларів.
Минулого року премію отримав американський економіст Річард Талер із Чиказького університету. Він отримав нагороду за внесок у вивчення поведінкової економіки. Вчений пов'язав економіку і психологію, вивчивши чинники, які впливають на витрати людей.
Читайте також: Поведінкова економіка як муха в унітазі: за що дали Нобелівську премію Талеру
Економічна правда