Коболєв: Україна може втратити до 3% ВВП через "Північний потік-2"
Збитки України від будівництва російським "Газпромом" газопроводу "Північний потік-2" можуть сягнути 3 млрд доларів на рік.
Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час виступу на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES).
"Північний потік-2" – набагато ширша проблема, ніж просто газове питання. Воно стосується безпеки України, і не буде перебільшенням сказати, що для нас це питання виживання", - сказав Коболєв.
"Якщо в нас не буде газового транзиту, це відкриє двері для повноцінного військового вторгнення Росії в Україну. Це не тільки питання грошей "Нафтогазу" чи України, але й питання безпеки. Не тільки нашої, а й всього Євросоюзу", - наголосив голова НАК.
За його словами, наразі Україна отримує близько 3 млрд доларів на рік за рахунок транзиту.
"Якщо "Північний потік-2" зараз запуститься, то через 2 роки проект може буди завершений. Як тільки це станеться, всі розрахунки показують, що транзиту газу через Україну більше не буде", - сказав Коболєв.
Він наголосив, що в такому разі частина транзиту перейде на "Турецький потік", все інше – на "Північний потік-2".
"Для нас це буде величезна втрата – 3 млрд доларів або 3% нашого внутрішнього валового продукту, це величезна сума", - підсумував керівник "Нафтогазу".
Наприкінці липня компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби в рамках спорудження спірного газопроводу "Північний потік - 2", по якому природній газ буде прямо поставлятися з Росії в Німеччину.
У серпні почнуться роботи по безпосередній укладці труб. Спорудження спірного газопроводу "Північний потік - 2", проти якого різко виступають Україна, країни Балтії і Польща та США, планується завершити до кінця 2019 року.
Читайте також: Україна, Європа та "Північний потік-2": десять аргументів проти проекту Кремля
Економічна правда