Дотація для мільярдера: компанія Косюка отримала ще 190 мільйонів з бюджету
ТОВ "Вінницька птахофабрика", яка входить до структури холдингу "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка, 15 серпня отримала 187 мільйонів гривень бюджетних дотацій.
Відповідна інформація напередодні була опублікована на веб-порталі використання публічних коштів Є-data.
Кошти надані на часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів. Загалом на відповідну програму в бюджеті 2018 року передбачено 2,3 млрд гривень.
Окрім "Вінницької птахофабрики", ще 22 млн грн отримало підприємство "Аграрна компанія 2004", яка належить народному депутату Сергію Лабазюку (депутатська група "Воля народу").
У 2018 році ще одне підприємство Косюка— "Зернопродукт МХП" — так само отримало дотацію з бюджету, на утримання корів молочного напряму. Сума дотації становила 5 млн гривень.
Нагадаємо, у 2017 році підприємства холдингу МХП отримали рекордну суму дотацій — 1,4 млрд гривень, або приблизно 35% від загальної суми державної підтримки аграрної галузі. Другим найбільшим отримувачем дотацій став "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка— 517 млн гривень.
Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. В програму, зокрема, було додано нові форми державної підтримки, в тому числі і "часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів".
Чистий прибуток агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" 2017 року зріс в 3,3 рази порівняно з 2016 роком — до 230 мільйонів доларів.
В березні 2018 року Рада директорів агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" схвалила виплату проміжних дивідендів акціонерам у розмірі 0,7492 долара за акцію, що еквівалентно приблизно 80 млн доларів.
Як відомо,Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 66% акцій МХП.За підсумками 2017 року журнал "Фокус" оцінив статки бізнесмена у 900 млн доларів — шосте місце в рейтингу найбагатших українців.
Читайте також про складну ситуацію з наповненням бюджету в статті "Дефолт на порозі? Що показав аналіз виконання держбюджету", а також "Бідні агрохолдинги. Куди зникають мільярди державної підтримки для аграріїв".
Економічна правда