Агрохолдинг "Мрія" реструктуризував борг на 1,1 мільярда доларів
Агрохолдинг "Мрія" завершив реструктуризацію боргу, в результаті чого загальне боргове навантаження знизилося з 1,1 млрд доларів до 309,5 млн доларів.
Про це йдеться у прес-релізі компанії.
Відповідно до прес-релізу, в суму 309,5 млн доларів входить 49,3 млн доларів реструктуризованого забезпеченого боргу, 208,1 млн доларів реструктуризованого незабезпеченого боргу, 46 млн доларів робочого капіталу і 6,1 млн доларів нових лізингових програм на закупівлю обладнання.
Компанія буде обслуговувати реструктурований незабезпечений борг відповідно до погодженого графіка процентних та основних платежів нових забезпечених цінних паперів, випущених відповідно до умов реструктуризації.
"Ми успішно завершили складний, безпрецедентний і унікальний процес реструктуризації боргу "Мрії", який зайняв більше 3-х років. В результаті нам вдалося реструктуризувати 13 незабезпечених банківських кредитів, 7 кредитів постачальників, 1 програму ECP і 2 випуски єврооблігацій в один, єдиний забезпечений борговий інструмент", – говорить гендиректор агрохолдингу Саймон Чернявський.
Згідно з умовами реструктуризації, всі активи "Мрії", включаючи весь земельний банк, інфраструктуру, виробництво та обладнання, були передані у власність нової холдингової компанії Mriya Farming PLC (Великобританія) шляхом продажу.
В результаті Mriya Farming PLC стала холдинговою компанією для всіх компаній групи "Мрія" і, в свою чергу, повністю належить чинним кредиторам "Мрії".
Відповідно до західних стандартів корпоративного управління Mriya Farming PLC має незалежну раду директорів, обрану його кредиторами і акціонерами, у яку, в тому числі, входять колишній міністр сільського господарства України Олексій Павленко і колишній керуючий ЄБРР в Україні Камен Захарієв.
"Мрія" продовжить свою операційну діяльність в Україні під керівництвом Саймона Чернявського в якості Генерального директора.
23 серпня "Мрія" почне публічний аукціон з продажу нових цінних паперів, виданих існуючим кредиторам Mriya Agro Holding Public Limited (в процесі ліквідації), які не брали участі в реструктуризації або побажали отримати свої частки в грошовому еквіваленті.
Після закриття аукціону компанія розподілить грошові надходження згідно з умовами меморандуму. Радниками кредиторів щодо реструктуризації боргу "Мрії" виступили Rothschild, Hogan Lovells і Latham&Watkins.
Нагадаємо, в серпні 2014 року "Мрія" не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов'язаннями і оголосила дефолт. Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій і поруки, наданих "Мрією" компаніям, афільованим з сім'єю Гут (колишніх власників), на момент оголошення дефолту становила 1,3 млрд дол.
З лютого 2015 року контроль над активами "Мрії" перейшов до її кредиторів - переважно європейських і американських інвесторів, які прийняли рішення зберегти агрохолдинг. Тоді ж був призначений новий менеджмент агрохолдингу.
У вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день становить 1,1 млрд доларів.
Раніше ЕП писала про те, яким чином сім’я Гут виводила гроші з агрохолдингу "Мрія".