Українська правда

Перший вирок по "вишках Бойка": Інженер пішла на угоду

31 липня 2018, 16:05

Суд дав 5 років умовно фігурантці справи так званих "вишок Бойка", колишньому інженеру "Чорноморнафтогазу" Анастасії Цибульській.

Відповідний вирок Шевченківський районний суд Києва виніс в червні, передає "Судовий репортер".

Цибульську визнали винною у привласненні майна шляхом зловживання владою, службовому підробленні та створенні злочинної організації.

"Призначити Цибульській Анастасії Миколаївні за сукупністю кримінальних правопорушень… остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі", – вирішила колегія.

Водночас, жінку звільнили від відбування покарання з іспитовим строком у рік.

Такий вирок був передбачений угодою між обвинуваченою та слідством, укладеною 17 листопада 2017 року.

Цибульська "повністю визнала свою винуватість", "щиро розкаялась у вчиненому, активно сприяла встановленню обставин кримінальних правопорушень, у тому числі щодо себе та інших осіб, частково добровільно відшкодувала шкоду, спричинену злочинними діями".

На суді вона підтвердила, що угоду підписала добровільно. Водночас, яку суму жінка відшкодувала, у вироку не зазначено.

У матеріалах справи йдеться, що у 2008 – 2011 роках Цибульська працювала інженером в ДАТ "Чорноморнафтогаз", обіймаючи посади, пов’язані з проведенням тендерів та організацією закупівель.

Вона у 2010 та 2011 роках готувала та публікувала оголошення про проведення тендеру на бурові установки. Пізніше інженер разом із іншими фігурантами підробляла документи про вартість установок.

Зокрема, вони підробили контракт компанії-постачальника з "Чорноморнафтогазом" та  акт приймання-передачі бурової установки.

Слідство вважає, що своїми діями Цибульська та інші фігуранти створили "умови для  подальшого протиправного заволодіння державними коштами ПАТ НАК "Нафтогаз України" на  свою користь через підконтрольні злочинній організації підприємства-нерезиденти".

Також правоохоронці стверджують, що жінці "було достовірно відомо" про злочинні умисли організаторів закупівлі і те, що конкурс насправді не проводився.

Згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, це перший вирок, пов'язаний із "вишками Бойка".

Як відомо, Генпрокуратура розслідує заволодіння коштами "Чорноморнафтогазу" в сумі 3,2 млрд грн при покупці двох самопідйомних бурових установок. Їх нібито придбали майже в два рази дорожче: за $404,4 млн замість $210 млн.

У травні 2017 року Генпрокуратура заявила, що слідством не встановлено доказів причетності до оборудки тодішнього очільника Міністерства енергетики Юрія Бойка.

Одним з підозрюваних у справі є нардеп-втікач Євген Бакулін. Він очолював "Нафтогаз України" з березня 2010 року по березень 2014 року.

Читайте більше в матеріалі  11 друзів Бойка: хто відповість за скандальну оборудку з вишками

Українська правда