Суд у Британії дозволив обшукати офіси Cambridge Analytica
Суд у Великій Британії погодив ордер на обшук офісів компанії Cambridge Analytica через звинувачення у використанні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook для політичних цілей.
Про це повідомляє AFP.
Прохання про надання відповідного ордеру надіслала комісар з інформації Великої Британії Елізабет Денхем. Вона розслідує звинувачення у тому, що фірма, можливо, незаконно отримала дані користувачів Facebook.
У суді повідомляють, що повне пояснення цього рішення нададуть у вівторок, 27 березня.
Як відомо, 20 березня британський телеканал Channel 4 опублікував третю частину розслідування про компанію Cambridge Analytica. У ньому показали кадри, відзняті прихованою камерою. На них гендиректор Александр Нікс розповідає, як його компанія організувала для Трампа всю кампанію в інтернеті та на телебаченні і що саме на даних Cambridge Analytica будувалась уся стратегія.
ЗМІ виявили, що компанія незаконно отримала дані 50 мільйонів користувачів Facebook. Цю інформацію використали для створення ефективної політичної реклами у мережі під час президентської кампанії Трампа.
Того ж дня гендиректора Cambridge Analytica Александра Нікса відсторонили від роботи.
22 березня засновник соцмережі Facebook Марк Цукерберг вперше прокоментував цей скандал. Він заявив, що компанія проаналізує всі додатки, які мають доступ до значної кількості інформації користувачів та обмежить доступ цих даних для розробників.
Нагадаємо, 17 березня стало відомо, що британська аналітична компанія Cambridge Analytica зберігала і аналізувала дані приблизно про 50 мільйонів громадян, які мають сторінки в соціальній мережі.
Після цього в Америці почалася акція #видалифейсбук, серед її учасників - творець месенджера WhatsApp, який належить фейсбуку.
Після чотирьох днів мовчання голова Facebook Марк Цукерберг прокоментував витік даних компанії та ситуацію з Cambridge Analytіca.
Детальніше читайте: Скандал навколо Facebook: хто і навіщо злив дані 50 мільйонів користувачів
Українська правда