Українська правда

ЄС готовий надати Україні 1 мільярд євро - Єврокомісія

1 березня 2018, 09:10

Європейська комісія готова запропонувати Україні новий пакет макрофінансової допомоги в розмірі 1 мільярд євро попри неповне виконання вимог щодо попередньої програми.

Про це повідомив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у коментарі для "Радіо Свобода".

За його словами, Європейська комісія готова остаточно погодити пакет допомоги для України наступного тижня.

"Це вже обговорювали наприкінці минулого року, коли попередня програма закінчилася і, на жаль, ми не змогли виплатити останній транш у розмірі 600 мільйонів євро, оскільки не всі умови були виконані", - сказав він.

"Тому ми підготували ще одну програму макрофінансової допомоги в розмірі 1 мільярд євро двома траншами, по 500 мільйонів кожен. Тому зараз ми запустили всі необхідні процедури", – розповів Домбровскіс.

Він сподівається, що Європейська комісія розпочне надавати Україні фінансову підтримку в рамках нової програми на початку осені.

Домбровскіс зазначив, що, на думку Єврокомісії, для отримання першого траншу Україна повинна виконати умови, які не були виконані в рамках попередньої програми співпраці.

Нагадаємо, 28 лютого міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Європейська комісія затвердила нову програму макрофінансової допомоги Україні.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко в листопаді 2017 року заявив про досягнення домовленості щодо нової програми макрофінансової допомоги ЄС Україні на 2018-2019 роки.

Раніше Мінфін оцінював обсяг нової програми в 1,8 млрд євро.

Це відповідає обсягу схваленої в 2015 році макрофінансової допомоги ЄС, термін якої закінчився в січні 2018 року.

В рамках старої програми Україна отримала два транші на загальну суму 1,2 млрд євро з передбачених 1,8 млрд євро.

Єврокомісія відмовила в наданні третього траншу, оскільки влада країни виконала тільки 17 з 21 попередніх умов.

Серед невиконаних умов, як розповідав речник представництва ЄС у Києві Давід Стулік, скасування мораторію на експорт лісу-кругляка до Європейського союзу, запровадження автоматичної системи перевірки електронних декларацій, створення кредитного реєстру в НБУ, який би зафіксував перелік кредитів, та реєстру власності компаній.