Запаси газу на шельфі Чорного і Азовського морів оцінили в 50 мільярдів кубів
Державна служба геології та надр оцінює балансові запаси природного газу, який може бути видобутий на шельфі Чорного і Азовського морів, на рівні 48 мільярдів кубометрів.
Про це повідомила прес-служба відомства, передає УНІАН.
"Державним балансом запасів корисних копалин станом на 1 січня 2017 року на шельфі Чорного і Азовського морів враховуються балансові видобуті запаси природного газу в кількості 37,51 млрд кубометрів і 10,53 млрд кубометрів відповідно", - йдеться в повідомленні.
Також наголошується, що балансові запаси нафти на шельфі Чорного моря становлять 3,22 млн тонн.
"На шельфі Азовського моря розробляється тільки родовище "Стрілецьке", видобуток газу на якому у 2016 році становив 11 млн кубометрів", - додали в прес-службі.
За інформацією Держгеонадр, геологорозвідувальні роботи в морській акваторії вимагають значних фінансових витрат. Такі роботи проводяться за допомогою морських суден і виконуються "Причорноморським державним регіональним геологічним підприємством" і Державним геофізичним підприємством "Укргеофізика".
"Через брак державного фінансування геологорозвідувальних робіт, дослідження проводяться в незадовільних обсягах", - відзначили в Держгеонадр.
Повідомляється, що на сьогоднішній день Держгеонадр розглядає заявки на геологічне вивчення та розробку родовищ газу на шельфі Чорного і Азовського морів тільки від однієї компанії - державної компанії "Укргазвидобування".
Голова "Укргазвидобування" Олег Прохоренко раніше заявив, що компанія планує почати видобувати природний газ на ліцензійних ділянках, які розташовані на шельфі Чорного моря і вже через 5-7 років вийти на показник видобутку 5 млрд кубометрів газу в рік.