Прокуратура затримала екс-голову банку "Михайлівський" Дорошенка
Співробітники прокуратури затримали після звільнення зі слідчого ізолятора колишнього голову правління банку "Михайлівський" Ігоря Дорошенко за новою підозрою.
Про це повідомила адвокат Дорошенка Тетяна Кочмарева, передають "Українські новини".
Нову підозру банкіру було вручено 23 червня в Дніпровському районному суді Києва, через добу після того, як він вийшов з СІЗО під заставу в розмірі 10 млн гривень.
Прокуратура затримала Дорошенко 22 червня на виході з СІЗО.
Після затримання, Дорошенко забрала бригада швидкої медичної допомоги з підозрою на передінсультний стан.
З лікарні Дорошенко був доставлений до Дніпровського районного суду Києва, який визнав затримання незаконним і звільнив його з-під варти.
Після прийняття даного рішення прокуратура знову повідомила Дорошенкові про підозру.
У понеділок, 26 червня, суд розгляне обрання йому запобіжного заходу.
Раніше Дніпровський районний суд Києва продовжив арешт Дорошенко до 8 липня.
Екс-голова банку "Михайлівський" підозрюється в розкраданні 870 млн грн і доведенні банку до неплатоспроможності. Екс-чиновнику інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 218-1 (доведення банку до неплатоспроможності) КК.
Згідно з оприлюдненою раніше інформацією, фізичні особи у відділеннях банку "Михайлівський" у період з листопада 2014 року по 18 травня 2016 року вносили кошти на користь ТОВ "Інвестиційно-розрахунковий центр" (ІРЦ) і ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр" (КІЦ) за договорами фінансової позики.
За такою схемою було залучено близько 1,5 млрд гривень.
19 травня банк "Михайлівський" купив за 741,6 млн гривень в ІРЦ і КІЦ фіктивні права вимоги на кошти за договорами продажу "сміттєвих" цінних паперів.
У результаті цих маніпуляцій у бухгалтерському обліку сума коштів на рахунках ІРЦ і КІЦ виросла до 1,612 млрд гривень.
23 травня правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАО "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних.
Детальніше про те, що сталося з банком "Михайлівський" можна почитати в матеріалі "Економічної правди".