Гройсман намагається довести, що добре працює
У 2016 році українська економіка почала відновлюватися, заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Його звіт про роботу у вівторок підтримали на позачерговому засіданні Кабінету міністрів.
"Якщо ми відчували економічне падіння включно з 2015 роком, то у 2016 році нам вдалося забезпечити з другого півріччя більш серйозне зростання, яке дорівнювало 2,2% економічного зростання по відношенню до минулого року. Ми в четвертому кварталі мали зростання економіки в 4,7% ВВП", – сказав Гройсман.
"Це означає, що українська економіка почала вставати з колін – і в перспективі ми будемо мати можливості і на підвищення всіх необхідних соціальних стандартів", – заявив прем’єр.
Щодо споживчих цін, то прем’єр сказав, що в 2015 році інфляція склала більше 43%, а у 2016 році вдалося утримати інфляцію на рівні 12,4%.
Він заявив, що, попри погані прогнози, вдалося забезпечити макроекономічну стабілізацію, бюджет виконано "по всіх показниках", і дефіцит бюджету 2016 року був меншим за очікуваний – 3%.
Гройсман сказав про перехід на середньострокове планування – хоча б на кілька років, про відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.
"Ми відійшли від загрози дефолту", – сказав він, коментуючи рейтинг агентства Fitch.
"2016 рік став початком відновлення зростання української національної економіки. Абсолютно по всіх секторах економіки відбувається зростання" – зазначив прем’єр і додав, що можна спрямувати ці кошти на підвищення якості життя людей.
За словами Гройсмана, коли професійний підхід до управління державою підміняють "оголтєлим популізмом, ми маємо тільки падіння й потрясіння", тому зараз формується середньостроковий план дій.
За аналогічний період минулого року "ми маємо 16,4% збільшення інвестицій у капітал".
Гройсман сказав, що у 2016 році номінальна зарплата збільшилася на 23%, але реальна зарплата, враховуючи інфляцію, зросла на 9%.
Прем’єр розповів про податкову й митну реформи, дерегуляцію для бізнесу, скасування держреєстрації інвестицій, просування експорту тощо.
Так, антикорупційні кроки на митниці дали зростання надходжень на 18,3 млрд грн. "Ми можемо збільшити цю цифру в 2 рази", – сказав він.
"У 4 рази збільшили кількість відремонтованого дорожнього полотна, ліквідували в 1,5 рази більше "ямковості", – сказав також прем’єр.
За словами Гройсмана, енергетична система стабільна, у тому числі й "Енергоатом". Він вважає, що Україна може й експортувати електроенергію
Прем'єр також зазначив, що торік встановлено "Укриття" у Чорнобильській зоні, а також створено інтерактивну карту сміттєзвалищ у країні.
Повна презентація звіту уряду за 2016 рік містить 199 сторінок.
Як відомо, фракція "Батьківщини" домагається відставки Гройсмана з посади прем’єр-міністра за "непрофесійне управління країною".
Про основні економічні провали влади за версією "Економічної правди" читайте у статті "Сім пробоїн українського судна. Що було у 2016 не так".