Приватизація ОПЗ знову відкладається: не надійшло жодної заявки
Фонд державного майна України не отримав жодної заявки на участь в конкурсі з продажу 99,567% ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ).
Про це на своїй сторінці у Facebook написав перший заступник гендиректора ОПЗ Микола Щуріков.
"Сьогодні о 18.00 вийшов термін подачі заявок на участь в конкурсі з приватизації ОПЗ. Хотілося б сказати "ставки зроблені, ставок більше немає", але проблема в тому, що їх і не було", - написав він.
За словами Щурікова, стало відомо, що компанії, які вважаються головними претендентами на покупку 99,6% акцій заводу - ПрАТ "Укрнафтобуріння" і DCH - відмовилися від наміру брати участь в аукціоні.
"Пригнічуючи в собі бажання висловитися емоційно, спробую все-таки розставити крапки над "I". Якщо коротко, проблема не в самому активі. Проблема в повній бездіяльності ФДМ - злочинній бездіяльності, оскільки на кону економічні інтереси України. Це говорю не я: це говорять представники компаній, які відмовилися від участі", - написав Щуріков.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що група DCH Олександра Ярославського відмовилася від участі в конкурсі після отримання додаткової інформації про фінансово-господарської діяльності ОПЗ.
Раніше, глава ФДМУ Ігор Білоус заявляв, що діалог щодо приватизації "Одеського припортового заводу" ведеться із 6-7 інвесторами.
Як відомо, 19 жовтня Кабінет міністрів схвалив умови повторного конкурсу з продажу 99,567% акцій ОПЗ і стартову ціну цього пакету на рівні 5,16 млрд гривень.
Конкурс з продажу ОПЗ (Одеського припортового заводу) не відбувся через відсутність заявок.
Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро 8 листопада скерувало до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Переломи та першого заступника голови правління заводу Миколи Щурікова.
Як відомо, досудове розслідування стосовно Переломи та Щурікова було завершено 26 жовтня.
14 липня у справі про розтрату коштів "Одеського припортового заводу" Щуріков і Перелома були затримані співробітниками НАБУ.
За версією слідства, підозрювані організували схему з виведення коштів шляхом закупівлі за завищеними цінами газу для потреб заводу, чим завдали державі збитків на понад 205 мільйонів гривень.
1 серпня Апеляційний суд Києва відпустив з-під варти Сергія Перелому.
Термін затримання Щурикова сплив 17 липня, його звільнили.
12 вересня Солом'янський райсуд Києва відхилив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро про відсторонення Щурікова з посади першого заступника директора Одеського припортового заводу.
Економічна правда