Кредитори "Мрії" спишуть агрохолдингу 70% боргів. Взамін на акції
Борг агрохолдингу "Мрія" скоротиться з 1,1 мільярда доларів до 330 мільйонів в результаті отримання кредиторами акціонерної частки в компанії.
Про це в понеділок повідомили представники компанії, посилаючись на погоджену координаційними комітетами кредиторів угоду про реструктуризацію.
В компанії заявили, що розмір боргу скорочується до 330 мільйонів доларів.
Іншу — більшу частину боргу (780 млн доларів)— буде конвертовано у акціонерні частки у вигляді невеликих пакетів акцій. Так, за підсумками реструктуризації частина кредиторів і менеджмент стануть власниками 100% акціонерного капіталу агрохолдингу.
Майбутня структура власності буде виглядати так: 7,5% — топ-менеджменту компанії в якості мотиваційного пакета, 50-54% — незабезпеченим кредиторам, 7,5% — кредиторам (провайдерам) робочого капіталу на 2015 рік, 31-35% — кредиторам робочого капіталу на 2016 рік.
В компанії зазначають, що кредитори, які стали власниками, зможуть розраховувати на збільшення повернень через підвищення капіталізації "Мрії" і можливий продаж своєї частки в агрохолдингу.
Раніше фіндиректор "Мрії" Тон Хулс запевняв, що жоден кредитор не отримає одноосібного контролю над компанією — розмір пакетів акцій, буцімто, не перевищить 5-6%. Будь-який зовнішній інвестор зможе викупити акції у поточних власників компанії.
В компанії виділяють дві основні переваги для майбутніх акціонерів. По-перше, в середньостроковій перспективі акціонер зможе отримати дохід від продажу акціонерної частки, в результаті IPO чи через продаж пакету акцій стратегічному інвесторові.
По-друге, це надходження за результатами судових процесів, які будуть розподілені пропорційно між незабезпеченими кредиторами.
За оцінками менеджменту "Мрії", загальний обсяг повернених коштів за номінальними незабезпеченими кредитами може досягти 25-45% через 4-7 роки, без урахування потенційних надходжень за результатами судових процесів.
"Ця оцінка ґрунтується на поточному розумінні ринкових умов, і менеджмент не несе відповідальності за фактичний рівень повернення. Фактичний повернення буде залежати від результатів роботи компанії, моменту продажу і цін на світових товарних ринках, а також від загального сприйняття ринком інвестицій в Україну та в український аграрний сектор", — зазначають в компанії.
Як відомо, в серпні 2014 року один з найбільших українських агрохолдингів "Мрія" оголосив про неможливість розплатитися за боргами. На той момент компанія заборгувала кредиторам і контрагентам 1,3 млрд доларів. Це найбільший дефолт серед українських аграрних компаній.
Компанію вдалося зберегти лише завдяки тому, що контроль перейшов до її кредиторів. Перед цим близько півроку тривали перемовини з власниками, але вони виявилися безуспішними.
Після судів та звернень до правоохоронних органів кредиторам вдалося змінити менеджмент агрохолдингу, а одного з ключових акціонерів Мрії — Миколу Гуту — оголосили спочатку в український, а потім і в міжнародний розшук. "Економічна правда" тоді описувала цю історію детально.
У лютому 2015 року Комітет кредиторів поставив на чолі підприємства нового гендиректора Саймона Чернявського. Переговори нового менеджменту про реструктуризацію боргу тривали більше року.
Економічна правда