Акціонери банку "Юнісон" подали до суду на НБУ та Фонд гарантування
Акціонери банку "Юнисон" подали 2 позови до Окружного адмінсуду Києва з вимогою визнати протиправним і скасувати постанови Нацбанку про визнання банку проблемним і неплатоспроможним, а також скасувати рішення Фонду гарантування вкладів фізосіб про введення тимчасової адміністрації в банк.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби банку, передають Українські Новини.
Банк в судовому порядку вимагає скасування рішення НБУ про заборону на придбання істотної участі акціонерам банку "Юнісон".
Акціонери банку впевнені, що регулятор не мав законних підстав для визнання банку неплатоспроможним та введення тимчасової адміністрації в банк.
У поданому до Окружного адміністративного суду Києва позові йдеться про визнання протиправною та скасування: постанови НБУ про віднесення банку "Юнісон" до категорії проблемних, постанови НБУ про визнання банку неплатоспроможним та рішення Фонду гарантування про введення тимчасової адміністрації в банк.
Нагадаємо, 28 квітня НБУ визнав банк "Юнісон" неплатоспроможним.
Як зазначається, починаючи з середини 2014 року Нацбанк неодноразово звертав увагу ПАТ "Банк "Юнісон" на невідповідність структури його власності вимогам прозорості.
Пізніше, в "Юнісоні" заявили, що рішення про визнання його неплатоспроможним є спробою рейдерського захоплення НБУ
Як відомо, банк був пов'язаний з Антоном Клименко, загиблим братом екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. За інформацією ЕП, Клименко досі залишається реальним власником "Юнісон".
Більшість співробітників холдингу "Вести", який також пов'язують з Клименко, обслуговуються в банку.
Станом на 1 квітня 2016 року регулятивний капітал банку "Юнісон" становить 5 млн гривень. Банк запевняє, що не залучав рефінансування від НБУ.
За підсумками 2015 року кредитний портфель банку "Юнисон" становив 579,6 млн гривень, крім того, за підсумками 2015 рік банк сплатив понад 16,7 мільйонів гривень до державного бюджету.