"Укрнафта" припинила видобуток на трьох родовищах
ПАТ "Укрнафта" змушена припинити видобуток нафти і газу на Юрївському, Голубовському і Лопушнянському родовищах у зв'язку з відкликанням ліцензій.
Про це йдеться у повідомленні компанії.
Рішення Державної служби геології та надр суперечить інтересам держави - це понад 35 млн грн недоотриманих податків щорічно, втрата робочих місць і стагнація української нафтовидобувної галузі загалом, - йдеться у повідомленні.
"Це вимушене рішення щодо припинення видобутку на трьох родовищах "Укрнафта" є безпрецедентним для компанії. Припинення видобутку спричинить незворотні наслідки - значні витрати на фінансування заходів із консервації свердловин, а можливо – спричинить їх фізичну ліквідацію, а також рекультивацію земель, виникнення ризиків екологічного характеру, порушення умов розробки родовищ вуглеводнів та ін", - зауважив голова "Укрнафта" Марк Роллінс.
Нагадаємо, раіше в інтерв'ю "ЕП" Марк Ролінс заявив, що якщо компанію позбавлять ліцензії на видобуток природних ресурсів вона збанкрутує.
Як відомо, у третьому кварталі 2015 року ПАО "Укрнафта" не в повному обсязі виконала свої податкові зобов’язання, недоплативши до бюджету 23,4 млн гривень.
Нагадаємо, в серпні 2015 року "Укрнафта" підписала з ДФС угоду про реструктуризацію боргу під 36% річних.
У жовтні глава ДФС Роман Насіров повідомив про розірвання угодипро реструктуризацію боргу "Укрнафти".
22 жовтня керівництво та представники "Укрнафти" не прийшли на розширену колегію щодо вирішення проблем стосовно податкової заборгованості компанії.
Після цього ДФС описала майно, включаючи нерухомість, газопереробні заводи, свердловини і товарну продукцію компанії "Укрнафта" на суму 9,278 млрд гривень в рамках стягнення заборгованості за податковими зобов'язаннями.
ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.
Економічна правда