Друзі Путіна могли стояти за "дзеркальними" угодами Deutsche Bank - ЗМІ
Кілька близьких соратників президента Росії Володимира Путіна могли брати участь в "дзеркальних" угодах Deutsche Bank AG, що привернуло в даний час увагу американських прокурорів.
Про це пише ZN.UA з посиланням на Bloomberg.
Як повідомляється, Мінюстиції США розслідує справу про здійснення найбільшим банком Німеччини Deutsche Bank AG аналізу транзакцій на 6 млрд доларів, які могли бути прикриттям для виведення коштів з Росії.
Німецький банк проводить своє власне розслідування і вивчає рахунки організацій, для яких здійснювалися "дзеркальні угоди" між Москвою і Лондоном.
"У ряді випадків, як стверджують джерела, активи на цих рахунках належали соратникам Путіна, в тому числі родичу президента РФ і двом його давнім друзям - Аркадію і Борису Ротенбергам, які розбагатіли на контрактах з державними компаніями, вони на даний момент знаходяться під санкціями США", - йдеться в статті.
Як відзначає агентство, немає ознак того, що Ротенберг або інші передбачувані клієнти банку є фігурантами розслідування щодо торговельних угод.
Такі операції, коли клієнти купують цінні папери на одному ринку і одночасно продають їх на іншому, можна здійснювати на законних підставах.
Американські прокурори хочуть знати, чи не порушував банк американське банківське законодавство, зокрема щодо боротьби з відмиванням грошей.
Deutsche Bank AG відмовився надати які-небудь подробиці розслідування.
Банк каже, що тримає регуляторів у США і Європі в курсі своїх висновків.
Представник Ротенбергів заперечує їх причетність до таких операцій.
Процес розслідування кидає додаткову "тінь" на Deutsche Bank і його московський офіс.
В останні місяці на тлі більш широкого уповільнення бізнесу в Росії банк скоротив персонал і і оголосив про закриття російського бізнесу цінних паперів.
Франкфуртський банк вже проходить принаймні по трьох кримінальних справах в США і очікує витрати на мільярди доларів, в основному у зв'язку із зростанням судових витрат.
"Путін знає про розслідування Deutsche Bank і твердження про причетність Ротенбергів", - сказав один високопоставлений російський чиновник.
Ім'я родича російського президента не озвучено, але люди, знайомі з ситуацією, кажуть, що він не з найближчого кола сім'ї Путіна.
Варто відзначити, що "дзеркальні" угоди - це транзакції, за допомогою яких клієнт може купувати цінні папери в рублях через Deutsche Bank в Росії, а потім продавати ідентичні паперу за валюту через підрозділ банку в Лондоні.