У заводу "Антонов" застрягло близько 167 мільйонів в банку Курченка

Понеділок, 27 квітня 2015, 09:40

Державне підприємство "Антонов" не може забрати з "Брокбізнесбанку" близько 167 мільйонів гривень в обхід ліквідації банку.

Про це йдеться у постанові ВГСУ від 14 квітня, пишуть "Наші гроші".

Згідно з матеріалами справи, "Антонов" обслуговується в "Брокбізнесбанку" із 2010 року. У лютому 2014 року підприємство зіткнулося із проблемою щодо розпорядження власними грошима: "Антонов" намагався відправити 2,4 млн доларів з рахунку в "БББ" на свій же рахунок в "ВТБ Банку" для погашення кредиту.

Для здійснення цієї операції "Антонов" направив "БББ" офіційне доручення на перерахування коштів, банк спочатку здійснив операцію, але вже за тиждень повернув невідправлений переказ. Повторне доручення банк проігнорував.

Відтак у червні 2014 року держпідприємство звернулося до суду з вимогою зобов’язати банк розірвати угоду, закрити поточні рахунки підприємства й перевести залишки на цих рахунках на нові в ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України".

Йшлося про 128,32 млн на гривневому рахунку, 7,72 млн на доларовому, також 22,27 млн в російських рублях, 141 тисяча євро і 275 англійських фунтів стерлінгів, - тобто станом на сьогодні близько 167 мільйонів гривень по курсу НБУ.

Однак наприкінці лютого, тобто після конфлікту з банком і до судового позову, в "БББ" була запроваджена тимчасова адміністрація,  а за кілька днів після того, як "Антонов" звернувся до суду - НБУ розпорядився ліквідувати фінустанову й Фонд гарантування вкладів фізосіб розпочав процедуру. В тому числі було складено перелік вимог кредиторів, в який включили "Антонова".

У суді держпідприємство наголошувало на тому, що банк повинен віддати вклади, оскільки не виконував вимоги "Антонова" ще до введення тимчасової адміністрації.

Однак суди усіх трьох інстанцій держпідприємству відмовили, оскільки задоволення вимог поза межами процедури ліквідації банку не узгоджується з положеннями Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" і порушить в цілому баланс інтересів інших кредиторів банку.

Той факт, що банк порушив умови договору про обслуговування ДП до введення адміністрації не спростовує закріпленого законом порядку ліквідації та виплати заборгованостей.

Нагадаємо, до травня 2013 року основними власниками "Брокбізнесбанку" були брати Сергій і Олександр Буряки, однак потім банк був виставлений на продаж й основну частку акцій викупила група компаній "СЄПЕК" Сергія Курченка.

При цьому колишні основні власники "Брокбізнесбанку" залишилися серед акціонерів банку. 28 лютого 2014 року НБУ визнав банк неплатоспроможним, банк передали тимчасовій адміністрації.