Українська правда

Компаніям "Авторадіо" і "Європа Плюс" дали 45 днів для виходу з офшорів

5 березня 2015, 16:36

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення дала телерадіокомпаніям 45 днів на те, щоб змінити структуру власності і позбутися від власників в офшорних зонах.

Про це на брифінгу в четвер повідомив член Нацради Григорій Шверк.

"У нас ще є три телерадіоорганізації, у власниках яких присутні офшорні компанії. Це ТОВ "Радіо-авто" (Авторадіо) ТОВ Глас (телеканал "Глас") ТРК "Радіо 50". (Європа Плюс)", - заявив Шверк, відповідаючи на запитання журналіста ЕП.

За його словами, законом заборонена участь офшорів в українських ТРК ще з 2013 року.

"Телерадіоорганізації сприйняли наші зауваження. Вони згодні з тим, що присутній факт порушення законодавства. Вони не змогли на 100% зрозуміло пояснити, чому вони самі цього не зробили (вийшли з офшорів - ред), після того як були внесені зміни в закон. Хтось попросив трохи більше часу. Але ми всі разом визначили, що цього терміну достатньо, щоб змінити структуру власності", - пояснив Шверк.

Якщо структура власності не зміниться, то Нацрада прийматиме за вказаними телекомпаніями рішення в рамках закону.

"Ми будемо дивитися на те, як вони будуть діяти. Якщо ми побачимо, що хтось до встановленого терміну вже пройшов 80% шляху і йому ще залишається трохи, щоб все закінчити, то, звичайно ж, ми приймемо рішення про продовження термінів у такому випадку", - зазначає Шверк.

Незважаючи на те, що в структурі власності українських телерадіокомпаній вже практично не залишилося офшорів, вони продовжують знаходитися у власниках провайдерів програмної послуги, які займаються трансляцією каналів.

Норми згаданого закону на них не поширюються. Так, наприклад, єдиний провайдер цифрового ефірного мовлення "Зеонбуд" належить кіпрському офшору Planbirdge Ltd.

Шверк уточнив журналісту ЕП, що Нацраді досі не вдалося з'ясувати імена кінцевих власників "Зеонбуду", незважаючи на всі спроби це зробити минулого року.

Економічна правда