У Фірташа закликають владу припинити дискримінацію металургів
Роботодавці ГМК попереджають про втрату десятків тисяч робочих місць, якщо влада не припинить підвищувати податки за користування надрами при видобуванні залізної руди.
Про це йдеться в повідомленні Федерації роботодавців України.
"На сьогоднішній день частка гірничо-металургійного комплексу у ВВП України складає понад 15% і забезпечує понад 10% податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів та близько 45% надходження валюти в країну", - наголошується в повідомленні.
Крім цього, в Федерації зазначають, що на підприємствах ГМК працює 350 тисяч чоловік, "близько половини з яких можуть втрати свою роботу, і це без врахування зайнятих працівників у суміжних галузях".
Як зазначається у зверненні, останнім часом рентабельність цієї галузі значно поступається показникам інших країн.
Гірники та металурги відзначають, що значний надлишок гірничодобувних та металургійних потужностей у світі, й без того, призвів до рекордного зниження ціни на залізну руду: з початку 2014 року вона знизилася майже вдвічі.
"Натомість собівартість української залізної руди постійно зростає, однією з головних причин чому є значне збільшення плати за користування надрами. Таким чином, ціни на продукцію українських підприємств ГМК виявляються затиснутими з одного боку падінням цін на світових ринках, а з іншого боку – постійно зростаючою собівартістю", - наголошують в Федерації.
Як відомо, головою Ради Федерації роботодавців України є власник компаній Group DF Дмитро Фірташ.
Наразі правоохоронні органи США домагаються його екстрадиції. В Австрії, де зараз перебуває Фірташ, його було затримано, але звільнено під заставу в 155 мільйонів доларів.
Нагадаємо, раніше приватні газодобувні компанії просили владу скасувати ставки рентної плати за використання надр для видобутку природного газу на рівні 55% - з покладів на глибині до 5 км, і 28% - з покладів на глибині понад 5 км.
На початку серпня 2014 вступили в силу поправки до Податкового кодексу та зміни до держбюджету на 2014 рік, розроблені Кабміном.
Відповідним Законом до 1 січня 2015 року було підвищено ренту на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти - з 39% до 45%, газу з покладів до 5 км - з 28% до 55%, газу з покладів більше 5 км - з 15% до 28%.
За інформацією "ЕП", уряд збирається продовжити відповідний режим з січня 2015 року.