Горілка "Путінка" належить мільярдерам Ротенбергам - ЗМІ

Понеділок, 10 листопада 2014, 17:15

Компанія Ermira, що стала фактичним власником бренду "Путінка", пов'язана зі структурами мільярдерів Ротенбергів.

Про це пише "РБК-Россия".

16 вересня 2014 року товарні знаки "Путінка", "Путінка перцева" і ряд інших з тим же словом у назві змінили правовласника, свідчать дані відкритого реєстру Роспатенту. Права на ці знаки перейшли від ТОВ "Промімпекс" до ТОВ "Реал-Інвест".

Власником "Реал-Інвеста" є кіпрський офшор Ermira Consultants Limited.

Видання виявило кілька свідчень, що компанія Ermira, що стала фактичним власником бренду "Путінка", пов'язана зі структурами мільярдерів Ротенбергів.

З даних кіпрського регістра компаній випливає, що 100% Ermira Consultants Limited володіє Владислав Копилов, зареєстрований в Санкт-Петербурзі. Згідно з базою даних СПАРК, Копилов є співзасновником некомерційного партнерства "Підтримка дитячого спорту".

Другий засновник цього партнерства - міноритарний акціонер банку "Росія" Сергій Ролдугін (Ролдугін, за даними ЗМІ, друг Володимира Путіна і хресний батько його старшої дочки).

Копилов запевнив видання в тому, що не знає Ermira Consultants Limited, а також вперше чує про свою частку в ній.

натиснути для збільшення 

До Копилова власником Ermira був Дмитро Калантирський, голова правління і акціонер СМП-Банку, підконтрольного братам Ротенбергам. У річному звіті СМП-Банку за 2013 рік в списку угод, схвалених радою директорів як угоди із зацікавленістю, згадуються компанії "Стік" та "Ерміра Консультантс Лімітед".

На зв'язок компаній "Реал-Інвест" і "Стік" з СМП-Банком вказує ще один факт. Фірми зареєстровані за однією адресою в Москві - вулиця Садовницька д. 71. Тут розташований головний офіс СМП-Банку та зареєстровані інші компанії, афілійовані з Ротенбергами.

Колишній власник торгових марок "Путінка" - компанія "Промімпекс" теж була не чужа СМП-Банку. Згідно з базою СПАРК, з 2003 по 2009 рік генеральним директором цієї компанії була Олена Рузяк.

Рузяк - міноритарний акціонер СМП-Банку, також вона входить в ревізійну комісію Мособланку, що проходить санацію під контролем банку Ротенбергів.

Заснований в 1901 році в Лефортове московський завод "Кристал" який розливає "Путінку", був приватизований в 2008 році.

Незважаючи на офіційні заяви інших осіб про їх володіння "Кристалом" та іншими заводами, документи компаній знову вказують на зв'язок цих активів з Ротенбергами, пише видання.

Наприклад, зі звіту "Кристала" за другий квартал 2014 року випливає, що його найбільшими акціонерами були ТОВ "Діалог" (58,4%), ТОВ "комедія" (15,7%), ТОВ "ПЛФ-Системс" (15, 7%) і ЗАТ "Російська холдингова компанія" (РХК, 5,38%).

Перші три компанії належать кіпрській фірмі Rogen Enterprises Limited. А РХК - кіпрській Olpon Investments Limited, власником якої є Аркадій Ротенберг.

Акціонер же Rogen Enterprises Limited - компанія з Британських Віргінських островів Selton Industries SA, бенефіціари якої невідомі.

Про те, що за "Путінкою" з самого початку могли стояти Ротенберги, виданню в неофіційних бесідах розповідали топ-менеджери декількох крупних алкогольних компаній.

Високопоставлений федеральний чиновник на умовах анонімності повідомив РБК, що Аркадій Ротенберг - один з найпомітніших гравців алкогольного ринку.

В період розквіту бренду в 2004-2005 роках в Росії продавалося щорічно близько 4 млн декалітрів "Путінки". Власники бренду могли розраховувати на виплату роялті з кожної проданої пляшки.

Вперше горілка під брендом "Путінка" з'явилася на полицях російських магазинів в кінці 2003 року, а вже за підсумками 2004 року бренд увійшов до трійки найбільш продаваних на російському ринку.