"Газпром нафта" може першою відчути санкції США та ЄС
Через санкції США і ЄС найближчим часом під загрозою можуть опинитися два родовища "Газпром нафти" - Прирозломне і Новопортовське.
Про це заявили аналітики Goldman Sachs, пишуть "Ведомости".
Як повідомляється, санкції обмежують експорт обладнання для глибоководного буріння, видобутку сланцевої нафти і розробки арктичних родовищ.
У всій Росії тільки Прирозломне і Новопортовське вже потребують західних технологій, пишуть вони.
Видобуток на Прирозломному родовищі в Печорському морі з запасами 72 млн тонн нафти почався в кінці 2013 року. Новопортовське (230 млн тонн нафти і 270 млрд куб. м газу) - на суші, але це саме північне родовище Ямалу, на ньому пробурено вісім експлуатаційних свердловин, йде невеликий видобуток.
Наприкінці червня "Газпром нафта" повідомила, що промислова розробка почнеться в кінці 2015 року.
"Затримок з розробкою цих родовищ (через санкцій) не очікується", - запевнив представник "Газпром нафти".
"Суттєвого впливу на нашу поточну діяльність санкції не зробили і не роблять", - повідомив 12 серпня і фінансовий директор компанії Олексій Янкевич, але попередив, що для розробки шельфу розпочато пошук альтернативних постачальників в Азії і на Близькому Сході.
Янкевич запевнив, що на короткостроковий період для перспективних проектів ключове обладнання та комплектуючі вже придбані.
Призупинення або затримка з Прирозломного і Новопортовського не зробить сильного впливу на нафтовий сектор в цілому, в 2015 році вони могли б забезпечити 0,3% (1,6 млн тонн) всього нафтовидобутку в Росії, а в 2016 році - 1,1 % (5,9 млн т), підрахували в Goldman Sachs.
Для "Газпром нафти" це відчутно: в 2013 році її видобуток становив 50,9 млн тонн.
До 2020 року видобуток в Росії будуть підтримувати нові родовища традиційної нафти. Проекти, яким потрібно західне устаткування, - в початковій стадії, відзначають в Goldman Sachs, але, якщо санкції триватимуть, можуть початися проблеми. Тієї ж думки - ОПЕК і Міжнародне енергетичне агентство.