14 країн ЄС поскаржилися на безпеку Google
Компанія Google знову зіткнулася з скаргами щодо її політики безпеки в 14 країнах ЄС.
Про це пише CyberSecurity.ru.
Як повідомляється, Європа незадоволена тим, як американський інтернет-гігант використовує фото і коментарі користувачів, аналізуючи їх і на підставі цього розміщує рекламу.
З 11 листопада каліфорнійська компанія змінила умови використання сервісу через впровадження нової служби Shared Endorsements, яка може аналізувати не тільки контент на основній сторінці, а й проводити більш глибокий контентний аналіз, у тому числі з урахуванням фотграфій, коментарів та інших зразків контенту, розміщеного користувачами.
Тим часом, такий підхід вступає в протиріччя з європейським законом про захист персональних даних.
Згідно з текстом колективного позову, поданого проти Google в Брюсселі, зміни "чітко" порушують норми законодавства та "вимагають до себе уваги з боку регулятора".
Скарги були подані як в Європейську комісію, так і регуляторам Норвегії, Швеції, Чеської Республіки, Данії, Франції, Іспанії, Італії, Словенії, Австрії, Бельгії, Німеччини, Литви, Нідерландів та Польщі.
Як наголошується в документі , однією з проблем у новій системі , є бажання Google занадто активно влазити в користувача дані в соцмережі Google+ і " знайомитися " з конфіденційними даними , щоб вже на зовсім іншому сервісі Google , наприклад на YouTube , показати користувачеві " релевантну " рекламу , яка буде відштовхуватися від , наприклад , сексуальних уподобань користувача , про які він побіжно згадав в закритій частині своєї сторінки в соцеті .
Такий підхід до поводження з інформацією порушує норми європейських законів про безпеку інформації. Гірше того, автори позову кажуть, що Google використовує цю інформацію не для аналізу з метою покращення сервісу, а з метою отримання комерційної вигоди на ресурсах, які не пов'язані з Google+.
До того ж, автори позову відзначають, що Google досі так і не прояснила позицію з зберіганням даних в часі.