Фондовий ринок Туреччини впав на 5%
Турецький фондовий ринок 3 червня 2013 року відкрив торги значним падінням котирувань на тлі масових протестів, які почалися ще 31 травня.
Основний турецький фондовий індекс Borsa Istanbul 100 обвалився в перші години торгів більш ніж на 6%, передає "Прайм".
Зараз падіння індексу становить близько 5%.
Турецька ліра подешевшала на 1% відносно кошика основних світових валют.
Прибутковість держоблігацій Туреччини піднялася на 20 базисних пунктів (0,2%). Після різкого руху вниз котирування частково відновилися.
На думку деяких аналітиків, падіння котирувань викликане не тільки вуличними заворушеннями в країні, а й досить песимістичним настроєм інвесторів в Європі.
Як повідомлялося, у Стамбулі в суботу вранці сотні людей провели ходу через Босфорський міст на підтримку учасників антиурядових виступів. Поліція намагалась розігнати їх сльозогінним газом, дехто з мітингувальників почав кидати каміння. Вигукуючи антиурядові слогани, протестувальники у столиці спробували прорватись до парламенту.
В результаті сутичок у п’ятницю між демонстрантами і поліцією в стамбульському районі Таксим десятки людей отримали поранення. Затримано понад 60 людей. Правоохоронні органи застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестуючих, які виступили проти планів реконструкції цієї частини міста та вирубки дерев у парку Гезі.
Протести проти реконструкції площі Таксим вилилися в невдоволення політикою, що проводиться Ердоганом. Ситуація виявила незадоволення молодих людей урядом та владною партією через "наплив ісламізації". Ердоган перебуває при владі з 2002 року, критики заявляють, що його уряд стає все більш авторитарним.
Маніфестації пройшли і в інших містах країни, у тому числі в столиці − Анкарі, а також в Ізмірі, Бодрумі і Коньї.