Facebook вперше опублікувала дані про запити спецслцжби
Компанія Facebook вперше опублікувала статистику по запитах влади США щодо акаунтів користувачів цієї соцмережі.
Про це йдеться в заяві головного юриста Facebook Теда Улліота, передає "Прайм".
Як повідомляється, компанія і далі планує розкривати дані про подібні запити.
Заява з'явилася на тлі скандалу, що розгорівся в США після витоку інформації про широкомасштабну програму по збору даних про дзвінки мільйонів користувачів і про секретну програму PRISM, в рамках якої спецслужби отримують доступ до даних найбільших світових IT-компаній, включаючи Facebook, Apple, Google.
Юрист Facebook підкреслює, що компанія завжди "категорично захищала" конфіденційні дані користувачів популярної мережі.
"Ми неодноразово відхиляли подібні запити, або вимагали від уряду зменшити їх масштаб", - йдеться в заяві.
В результаті переговорів з представниками служби національної безпеки компанії вдалося отримати безпрецедентне право на публікацію статистичних даних про запити, в тому числі заснованих на законі про нагляд за діяльністю іноземних спецслужб (FISA).
За піврічний період, що завершився 31 грудня 2012 року, компанія отримала від представників влади США різних рівнів від 9 до 10 тисяч запитів стосовно даних 18-19 тисяч акаунтів. При цьому наголошується, що ряд запитів стосувався розслідувань вбивств, розшуку зниклих дітей і злочинців-втікачів. Інші запити були пов'язані з можливою терористичною загрозою.
Всього в соцмережі Facebook зареєстровано близько 1,1 мільярда активних акаунтів - таким чином, влада проявляла інтерес "лише до малої частки відсотка користувачів". При цьому компанія не повідомляє, про скількох користувачів інформація була надана.
"Ми відповідали відповідно до законодавства", - йдеться в заяві.