У Азарова прогнозують збільшення держборгу до 31% ВВП
Загальний обсяг державних запозичень у 2013 році заплановано в обсязі 135,5 млрд гривень, з яких 92,9 млрд становлять внутрішні запозичення, 42,7 млрд гривень - зовнішні запозичення.
Про це йдеться у постанові №320 від 29 квітня опублікованій на сайті Кабміну.
Згідно із документом, ураховуючи такий обсяг запозичень, передбачених у законі "Про Держбюджет", обсяг державного боргу в національній валюті становитиме 483 млрд. гривень.
У 2014 і 2015 роках прогнозний обсяг запозичень становитиме відповідно 131,4 млрд і 125,6 млрд гривень.
Основним фактором посилення боргового навантаження на державний бюджет у найближчій та середньостроковій перспективі є необхідність погашення зовнішніх боргів, серед яких найбільший обсяг має позика Міжнародного валютного фонду.
"Протягом 2013 року пікове навантаження на державний бюджет очікується у травні, червні, серпні та листопаді за рахунок погашення позики Міжнародного валютного фонду та облігацій зовнішньої державної позики 2003 року", - йдеться у постанові.
Середньострокова перспектива у борговій сфері характеризується високим ризиком рефінансування та помірним відсотковим ризиком.
Крім того, потенційними факторами, що можуть збільшити ризики для України, є:
- зменшення попиту на вітчизняні товари та послуги на зовнішньому ринку;
- погіршення показників платіжного балансу;
- девальвація/ревальвація національної валюти;
- погіршення ситуації на світовому фінансовому ринку;
- залежність банківського сектору від зовнішніх кредитних ресурсів.
Як зазначається у постанові, реалізація Стратегії дасть змогу досягти на кінець 2013, 2014 і 2015 років відповідно таких результатів: відношення обсягу держборгу до внутрішнього валового продукту - на рівні не більш як 30,6%, 30,9% і 31%; частка державного внутрішнього боргу - не менш як 50%.
Крім того, середньозважений строк до погашення держборгу - не менш як 5,1, 5,3 і 5,4 року; частка державного боргу з фіксованою ставкою - не менш як 65 відсотків; частка державного боргу, який рефінансується у відповідному періоді, у загальній сумі державного боргу на початок такого періоду - орієнтовно не більш як 20 відсотків.