GRECO про корупцію: з 13 рекомендацій Україна виконала дві

Середа, 22 травня 2013, 10:29

Мін'юст оприлюднив звіт про виконання Україною рекомендацій, які були дані Групою держав Ради Європи проти корупції за результатами спільних першого та другого раундів оцінювання нашої держави.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін'юсту, передає "УНІАН".

За словами міністра Олександра Лавриновича, звіт стосується виконання 13 раніше даних рекомендацій, з урахуванням останньої інформації, наданої органами державної влади України.

Як зазначається у звіті, з 13 рекомендацій, виконання яких триває, Україна задовільно виконала дві рекомендації, частково виконала 10 рекомендацій та не виконала одну рекомендацію.

Так, GRECO відзначає прийняття Державної програми щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки і прогрес з низки питань: прийняття закону "Про правила етичної поведінки", положення про врегулювання конфлікту інтересів державних посадових осіб і впровадження систематичної програми тренінгів для державних службовців.

У звіті також відзначені проявлені позитивні ініціативи з метою виконання деяких рекомендацій, зокрема, щодо перегляду системи адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення та введення в деякі галузеві закони і статути положень про захист інформаторів.

Продовження цих ініціатив і доповнення їх необхідними заходами, на думку GRECO, дозволить забезпечити виконання більшої кількості рекомендацій.

У той же час, GRECO висловлює стурбованість з приводу того, що в Україні досі не закріплена правова база для таких фундаментальних сфер як система органів прокуратури, реформа державного управління і процедура здійснення державних закупівель.

На думку GRECO, надалі існує необхідність прийняття додаткових законодавчих актів щодо майна, придбаного злочинним шляхом.

GRECO також вважає, що Національний антикорупційний комітет повинен проводити більш ефективний моніторинг антикорупційних політик.

У контексті висловлених зауважень GRECO наполегливо просить органи державної влади вжити рішучих дій з метою реалізації невиконаних рекомендацій і, зокрема, прийняти відповідні законопроекти, що знаходяться на розгляді у Раді.

За результатами розгляду звіту GRECO підвищила рейтинг виконання і відповідно визнала виконаними рекомендації з розробки та впровадження антикорупційної стратегії та плану дій з її виконання, а також щодо прийняття модельного кодексу поведінки публічних службовців та впровадження їх навчання з питань запобігання та протидії корупції, професійної етики, йдеться у повыдомленні.

Як відомо, Україна приєдналася до GRECO 1 січня 2006 року, тим самим держава надала згоду проходити оцінку зі сторони GRECO щодо імплементації в національне законодавство положень Кримінальної й Цивільної конвенцій Ради Європи проти корупції, керівних принципів боротьби з корупцією Ради Європи, прийнятих у рамках виконання програми дій проти корупції, схваленої Радою Європи.

Перші два раунди оцінювання України були проведені в 2006 році, а в березні 2007 року за їхніми результатами затверджений звіт із 25 рекомендаціями GRECO.