Металурги отримали квоти на імпорт вугілля
Міжвідомча комісія розподілила між металургами квоти на імпорт коксівного вугілля до кінця літа.
Про це пише Forbes.ua.
Як повідомляється, дефіциту імпортного вугілля цього року не передбачається - квота, яку раніше припускали встановити на весь рік, введена на сім місяців.
Квота "Донецьксталі" Віктора Нусенкіса і підконтрольній Володимиру Орлову компанії "ІСТЕК" вище, ніж їх потреба у вугіллі, і компанії можуть перепродувати імпортну сировину всередині країни, йдеться в повідомленні.
У квітні Кабмін ввів квоту на імпорт коксівного вугілля в розмірі 10,2 млн тонн, включаючи 2,5 млн тонн вугілля для використання в технології вдування пиловугільного палива.
Передбачалося, що цей обсяг буде розрахований на весь 2013 рік, однак пізніше уряд переглянув своє рішення. Замість усього 2013 період квотування вирішено розпочати з 1 червня і закінчити 31 грудня.
На рішення уряду змістити терміни вплинула позиція експортерів вугілля в Україну - Росії, США, Казахстану та Польщі, каже менеджер однієї з металургійних компаній. Росія в кінці квітня на засіданні міждержавної комісії офіційно висловила невдоволення, попросивши Україну скасувати квоти або перенести їх введення.
Як пише видання, найбільші імпортери - "Метінвест" та ІСД - отримали право ввозити приблизно стільки ж вугілля, як і в 2012-му.
"Донецьксталь" зможе ввезти більше вугілля, ніж АМКР, при тому що завод Лакшмі Міттала в 2012 році виплавив приблизно в п'ять разів більше чавуну, ніж компанія Нусенкіса. Потреба у вугіллі при існуючих обсягах виплавки чавуну на "Донецьксталі" - 70-80 тисяч тонн на місяць. Це дещо більше, ніж можна завезти за квотою, при цьому до групи входить найбільша в Україні компанія з видобутку коксівного вугілля - шахтоуправління "Покровське" з обсягом виробництва понад 8 млн тонн в 2012 році", - йдеться в матеріалі.
Друга виграв від розподілу квот - компанія "ІСТЕК", яка афілійована з невеликим Горлівським КХЗ. Компанія, за даними газети "Коментарі", зареєстрована на Володимира Орлова, генерального директора горлівського коксохіму.
За даними "Укрпромзовнішекспертизи", за минулий рік "ІСТЕК" ввезла в Україну менше 15 тис тонн вугілля, за літо вона має право імпортувати в п'ять разів більше.
В обмін на такий режим квотування імпорту металурги зобов'язані будуть протягом 2013 закупити 4,05 млн тонн вугілля у державних шахт.
Водночас, металурги від введення квот не в захваті.
"У нашої компанії будуть втрати через погіршення якості сировини і зростання собівартості", - констатувала прес-служба "Метінвесту".
У планах "Метінвесту" на 2013 рік значилася поставка за кордону 5,3 млн тонн коксівного вугілля.
ІСД хоче добиватися повного скасування квотування через суд, каже один з топ-менеджерів групи.
Невдоволення ІСД він пояснює зростанням потреби в якісному зарубіжному вугіллі - наступного року група планує запустити установку вдування пиловугільного палива на ДМК ім. Дзержинського.