Львівські депутати хочуть повернути ЛАЗ у держвласність
Депутати Львівської міськради 28 лютого 2013 року звернулись до президента, генпрокурора та голови парламенту щодо повернення Львівського автобусного заводу у держвласність.
За звернення проголосувало 74 депутати, передає "ЗІК".
Як пише видання, з відповідною ініціативою до депутатів звернулась ветеранська рада заводу.
Як розповів під час сесії представник ветеранської ради ЛАЗу Роман Пак, зараз невідомо, що собою представляє завод. Колись тут працювали 11,5 тис людей, щорічно випускали 14 тис автобусів. Зараз все це знищено.
Чоловік розповів, що приватизація заводу відбулася 15 жовтня 2001 року. А вже 29 листопада суд визнав приватизацію недійсною. Після цього були три інстанції судів, які теж визнали це незаконним.
Був наказ повернути акції Фонду держмайна. У Львові про процес судів не знали до червня 2009 року, розповів Пак. Потім почали добиватися правди в різних органах влади, але були лише відписки.
Зі слів Пака, в серпні нібито було розпорядження прокуратури готувати документи на подання в суд, аби повернути майно в державну власність, але ніхто нічого не зробив.
"Ми продовжували війну, маю на руках усі документи, що приватизація незаконна. В кінці 2009 року з’являються нові обставини: прокуратура виявила, що викуп акцій, а їх було 70,41%, був здійснений за злочинно набуті кошти і була порушена кримінальна справа. Є вирок. Але завод до сьогодні знаходиться у незаконного власника. Він довів його до банкрутства. Тому я прийшов до вас від імені трудового колективу, акціонерів", – звернувся Роман Пак до депутатів.
Він наголосив, що завод ще можна відновити.
Депутати проголосували звернення до посадовців, аби повернути ЛАЗ у державну власність.