Аналітики кажуть, що світу загрожує нова продовольча криза
Світ зіткнувся із загрозою продовольчої кризи: найпосушливіше літо в США за 50 років і несприятливі погодні умови в інших країнах вже підштовхнули ціни на багато видів сільгосппродукції до рекордних позначок.
До рекорду подорожчали 19 липня кукурудза і боби сої, перевищивши пікові ціни, зафіксовані в період попередньої продовольчої кризи в 2007-2008 роках, передають "Вести экономика".
Оскільки США забезпечують майже половину світового експорту кукурудзи і значну частку експорту бобів сої та пшениці, в період минулої кризи висока вартість продуктів харчування та їх дефіцит призвели до продовольчих бунтів більш ніж у 30 країнах.
Також дефіцит рослинної їжі безпосередньо може позначитися на вартості м'ясної продукції, оскільки кукурудза і соя широко використовуються для кормів у тваринництві.
Пшениця поки ще не досягла історичного максимуму ціни, проте за останній місяць вона подорожчала більш ніж в півтора рази.
"Потенційні наслідки зростання цін на продовольство можуть мати вельми драматичні наслідки, особливо для найбільш уразливих і бідних верств населення, які витрачають на продукти харчування до 75% доходу", - висловив стурбованість глава ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН) Жозе Граціану да Сілва.
У 2007-2008 роках число голодуючих і недоїдаючих у світі перевищувало 1 млрд людей, відповідно в цьому році може йтися про більш серйозну катастрофу.
Однак низка аналітиків вважає, що високі запаси рису і в меншій мірі пшениці допоможуть згладити ситуацію.
Нагадаємо,нещодавно Мінсільгосп США знизив прогноз урожаю зерна в Україні на 3,3%.