Україна майже удвічі переплатила за другу "вишку Бойка" - ЗМІ
Друга бурова установка, яку "Чорноморнафтогаз" придбав на тендері за 400 млн доларів, має ринкову ціну 220 млн доларів.
Про це ідеться в розслідуванні британського журналіста Грехема Стека для Business New Europe, повідомляє портал "Наші гроші".
Журналіст з'ясував, що 1 вересня, майже одночасно з проведеним в Україні тендером, норвезька компанія Standard Drilling оголосила про продаж неназваній британській компанії бурової вишки, яка перебувала на стадії будівництва в сінгапурській верфі Керреl.
Як стверджує голова відділу досліджень ринку акцій компанії Platou Андрес Бергланд насправді Standard Drilling продав бурову вишку "якійсь українській компанії".
Його слова підтверджують дані найбільшого інформаційного світового банку даних бурових установок Riglogix, який вказав "Чорноморнафтогаз" новим власником бурової установки.
В дочірній компанії Керреl – "Каспійській суднобудівній верфі", яка складає першу бурову установку в Туреччині після її доставки в Босфор, також підтвердили, що друга бурова установка Керреl буде відправлена в 2012 році в район Чорного моря, вказуючи таким чином на бурову вишку Standard Drilling.
За словами Бергланда, компанія Standard Drilling продала свою бурову установку за 220 млн. доларів. Рахунки компанії показують, що на цій угоді Standard Drilling заробила 37 млн доларів.
Глава компанії Standard Drilling Мартін Нес відмовився коментувати цю угоду, але підтвердив, що угоду з продажу супроводжував Гуторм Бенсен, колишній співробітник Platou, який покинув компанію на початку року. Бенсен відмовився говорити про цю справу.
Екс-глава Standard Drilling на момент продажу бурової Марк Джексон раптово пішов із компанії в листопаді 2011 року. У лютому він був відданий під суд США за підкуп посадових осіб Нігерії, будучи керівником американської компанії Noble, сервіс-провайдера нафтових родовищ. Джексон також відмовився від коментарів.
Як повідомлялося, у 2011 році "Чорноморнафтогаз" на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною 400 млн доларів кожна.
У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки (400 млн доларів) виявилася на 150 млн доларів вищою, ніж у виробника.
У другому тендері взяли участь три посередники.
ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої установки також коливається близько 200 млн доларів. Натомість переможцем виявилась "Ризька судноверф" з ціною близько 400 млн доларів.